Trwa ładowanie...
d2f7wpk

Grupa Elemental Holding sfinalizowała akwizycję PGM Group

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Collect Point - spółka z grupy Elemental Holding - nabyła 51% akcji w PGM Group, poinformował wiceprezes Elemental Holding Jarosław Michalik.

Share
d2f7wpk

"Elemental Holding konsekwentnie realizuje przyjętą strategię rozwoju polegającą zarówno na rozwoju organicznym - inwestycje w nowe moce technologiczne - oraz utrzymaniu zdolności akwizycyjnych Grupy. Umacniamy kompetencje w perspektywicznych segmentach recyklingu na polskim rynku i za granicą. W tym roku poinformowaliśmy już o trzech przejęciach. Bogate doświadczenie w zakresie procesów akwizycyjnych z całą pewnością przyczyni się do sprawnego włączenia w struktury Elemental Holding spółki PGM Group" - powiedział Michalik, cytowany w komunikacie.

"Zachowujemy zdolności do akwizycji kolejnych podmiotów, które wpisują się w charakter działalności Grupy. We wrześniu tego roku pozyskaliśmy 54 mln zł z emisji akcji serii P na dalszą realizację naszej strategii" - dodał wiceprezes.

Przejmowana spółka jest wiodącym podmiotem w branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych w Polsce. Spółka w 2014 roku przetworzyła ok. 250 ton surowca. Tym samym Elemental Holding rozszerza skalę prowadzonej działalności w segmencie przetwarzania katalizatorów, podano też w komunikacie.

d2f7wpk

Włączenie do grupy Elemental Holding spółki PGM Group jest elementem budowania kompetencji w zaawansowanych technologicznie segmentach rynku oraz strategii prowadzącej do uzyskania pozycji lidera w regionie - zarówno w segmencie układów drukowanych, jak i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podkreślono także.

W 2015 roku Elemental Holding poinformował o przejęciu dwóch spółek, umacniając tym samym kompetencje w obszarze recyklingu i poszerzając zakres działania w Europie i na świecie:

- Słoweńskiej firmy Gorenje Surovina i niektórych spółek od niej zależnych (lipiec 2015). Była to jak dotychczas największa w historii transakcja zakupu słoweńskiej spółki przez polski kapitał. Surovina prowadzi działalność na obszarze Słowenii, Chorwacji, Serbii i Bośni i jest jednym z wiodących podmiotów na tych rynkach.

- Tureckiej spółki Evciler Kimya Madencilik ve Degerli Metaller Sanayi Ticaret Ltd. Sti., działającej w sektorze metali szlachetnych nie tylko w Turcji, ale także w Europie, szczególnie w Niemczech, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i krajach sąsiadujących (marzec 2015).

Ponadto wiceprezes Jarosław Michalik informował, że Elemental Holding chce być silnym graczem na międzynarodowym rynku recyklingu i prowadzi rozmowy o przejęciu z kilkoma podmiotami w USA.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

(ISBnews)

d2f7wpk

Podziel się opinią

Share
d2f7wpk
d2f7wpk