Trwa ładowanie...
d4an6y2
04-04-2017 09:00

Grupa Famur kupiła Fugo od Zamet Industry za 14 mln zł

Warszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Famur Famak zawarł umowę sprzedaży przez Zamet Industry 100% udziałów w Fugo za kwotę 14 mln zł, podał Famur.

d4an6y2

"Cena 100% udziałów Fugo, dających tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników, wraz ze wszystkimi wynikającymi z nich prawami, wynosi 14 000 000 zł. Strony postanowiły, że cena sprzedaży zostanie zapłacona w terminie siedmiu dni od daty zawarcia umowy sprzedaży. Famak nabywa prawo własności sprzedawanych udziałów z dniem 3 kwietnia 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Decyzja o akwizycji Fugo została podjęta z uwagi na dobrą ocenę perspektyw rynku na którym działa Famak i tym samym konieczność zapewnienia dodatkowych mocy produkcyjnych i kompetencji wpisujących się w profil produkcji Famak - m.in. w obrębie produkcji maszyn przeładunkowych oraz maszyn i urządzeń znajdujących zastosowanie w sektorze górnictwa odkrywkowego. Przejęcie Fugo będzie istotnym uzupełnieniem mocy produkcyjnych Famak, podkreślono w komunikacie.

Zamet Industry podał w odrębnym komunikacie, że strony postanowiły, iż cena sprzedaży zostanie zapłacona w terminie siedmiu dni od daty zawarcia umowy sprzedaży. Kupujący nabywa prawo własności sprzedawanych udziałów z dniem 3 kwietnia 2017 roku.

"Zarząd emitenta wyjaśnia, że transakcja sprzedaży udziałów Fugo umożliwia dostosowanie mocy produkcyjnych grupy kapitałowej Zamet Industry do sytuacji rynkowej, uwzględniwszy spowolnienie inwestycyjne w sektorze Oil & Gas. Co więcej, przyczyni się do dalszej optymalizacji kosztów działalności i tym samym zwiększenia konkurencyjności grupy Zamet Industry, jak również zapewni znaczącą redukcję zadłużenia zewnętrznego grupy kapitałowej Zamet Industry. Opisane powyżej korzyści, stanowią o zasadności przeprowadzonej transakcji sprzedaży. Ponadto sprzedaż udziałów Fugo na rzecz Famur Famak S.A. umożliwia dalszy rozwój Fugo i efektywne wykorzystanie jej potencjału" - czytamy w komunikacie.

d4an6y2

W połowie lutego Zamet podał, że otrzymał od Famur Famak wstępną ofertę nabycia 100% udziałów spółki Fugo Zamet. Famak wstępnie oszacował wartość 100% udziałów na 12-15 mln zł.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Zamet Industry S.A. specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych maszyn i urządzeń dla sektora offshore i przemysłu hutniczego. Spółka została wydzielona we wrześniu 2011 r. ze struktur grupy Famur i jest częścią Grupy TDJ. Akcje Zamet Industry zadebiutowały na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2011 r.

(ISBnews)

d4an6y2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4an6y2