Trwa ładowanie...
d1w9tq5
20-10-2016 13:13

Grupa Kęty rozważa akwizycję, która stworzy 'czwartą nogę' biznesu

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - Grupa Kęty rozważa uzupełnienie struktury o "czwartą nogę" w stosunku do trzech głównych zawartych w obecnej strategii segmentów: wyrobów wyciskanych, systemów aluminiowych i opakowań giętkich, poinformował prezes Dariusz Mańko. Według jego słów, oznacza to ewentualną akwizycję podmiotu, którego sprzedaż rozszerzy ofertę dla obecnych odbiorców systemów fasadowych Kęt np. o systemy wentylacyjne czy oświetleniowe. 

d1w9tq5
d1w9tq5

"Strategia to trzy 'duże nogi'. Myślimy być może o czwartej, która by ją uzupełniła. Myślimy o kierunku, który uzupełniłby nasze kontrakty w systemie wyrobów aluminiowych" - powiedział Mańko podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że kontrahentom poza fasadami wykorzystującymi profile aluminiowe można zaoferować inne rozwiązania, np. wentylację czy oświetlenie.

"Nie jest łatwo podjąć akwizycję. Rozglądamy się, penetrujemy rynek i być może kogoś zaprosimy. To jeden z naszych pomysłów, jak mogłaby się Grupa rozwijać. Marzy nam się czwarta noga. Moglibyśmy przyjąć pod skrzydła jakąś spółkę, mieć większy zasięg, większe portfolio, głównie z myślą o klientach eksportowych" - podkreślił.

Z jego słów wynika, że Grupa nie dokonała jeszcze wyboru potencjalnego celu akwizycji.

d1w9tq5

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2015 r. miała 2 027,15 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5