Trwa ładowanie...
dovhe7g

Grupa Kęty: Sprzedaż wyrobów wyciskanych spadnie o 5% r/r w IV kw. 2015 r.

Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Grupa Kęty spodziewa się, iż w perspektywie najbliższego kwartału sprzedaż segmentu wyrobów wyciskanych spadnie o ok. 5% r/r, systemów aluminiowych wzrośnie o ok. 5% r/r, opakowań giętkich wzrośnie o ok. 10% r/r, a segmenty usług budowlanych i akcesoriów budowlanych będą na poziomie sprzedaży porównywalnym do zeszłego roku, podała spółka.

Share
dovhe7g

Segment wyrobów wyciskanych spadnie ze względu na niższe ceny aluminium, wyjaśniono.

"Zarząd Grupy Kęty S.A. zakłada, iż ceny aluminium utrzymają się na poziomie ok 1500-1650 USD za tonę w perspektywie najbliższych kilku miesięcy. Zarząd przypomina jednak, że ewentualny gwałtowny wzrost cen aluminium na LME może wpłynąć na przejściowe pogorszenie rentowności ze względu na fakt iż podwyżki cen produktów są wprowadzane na rynek z jedno- półtoramiesięcznym opóźnieniem w stosunku do ruchów cen aluminium na Londyńskiej Giełdzie Metali. Część pozycji jest również systematycznie zabezpieczana w perspektywie 6-12 miesięcy, przy czym poziom zabezpieczenia waha się od 50 do 20% pozycji na dany miesiąc. Przy ciągle spadających cenach metalu poziomy zabezpieczeń są wyższe niż aktualnie notowana cena (ujemny wynik na transakcjach zabezpieczających), jednak ma to pozytywne odzwierciedlenie w kosztach surowca ponieważ fizycznie metal kupowany jest w niższych cenach. W przypadku wzrostu cen sytuacja jest odwrotna" - czytamy w komentarzu zarządu do sprawozdania za III kw. 2015 r.

W III kw. 2015 r. segment wyrobów wyciskanych odpowiadał za 228,5 mln zł przychodów (wzrost o 14% r/r), systemów aluminiowych za 240,3 mln zł (wzrost o 15% r/r), opakowań giętkich 109,2 mln zł (+9% r/r), usług budowlanych 28 mln zł (+4% r/r), a akcesoriów budowlanych 13,4 mln zł (-8% r/r).

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 542,77 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 493,75 mln zł rok wcześniej.

dovhe7g

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2014 r. miała 1 819,55 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dovhe7g

Podziel się opinią

Share
dovhe7g
dovhe7g