Trwa ładowanie...
d1esghi

Grupa Kęty szacuje skonsolidowany zysk netto w trzecim kwartale na 43-44 mln zł

25.09. Warszawa (PAP) - Kęty wstępnie szacują, że w trzecim kwartale 2013 roku zysk netto grupy wyniósł 43-44 mln zł i był zbliżony w ujęciu rok do roku. Grupa szacuje, że...

d1esghi
d1esghi

25.09. Warszawa (PAP) - Kęty wstępnie szacują, że w trzecim kwartale 2013 roku zysk netto grupy wyniósł 43-44 mln zł i był zbliżony w ujęciu rok do roku. Grupa szacuje, że przychody w tym okresie wyniosły 445-450 mln zł - podały Kęty w komunikacie.

"Zgodnie z przewidywaniami zarządu spółki zaobserwowano w tym okresie stopniową poprawę koniunktury gospodarczej. Według szacunków spółki skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosą 445 - 450 mln zł, a więc będą porównywalne do wartości zeszłorocznych pomimo spadku cen aluminium na rynkach światowych średnio o 6 proc." - podano w komunikacie.

Dodano, że cztery z pięciu segmentów biznesowych grupy zanotowały dodatnią dynamikę przychodów ze sprzedaży w tym: Segment Wyrobów Wyciskanych i Systemów Aluminiowych o 7 proc., Segment Opakowań Giętkich o 10 proc. i Segment Akcesoriów Budowlanych o 13 proc.

"Jedynie na rynku usług budowlanych utrzymuje się trudna sytuacja, która spowodowała ok. 50 proc. spadek przychodów od rekordowego poziomu osiągniętego w trzecim kwartale poprzedniego roku. Nie uwzględniając wyników tego segmentu, przychody pozostałych linii biznesowych wzrosły łącznie o ok. 10 proc." - podała spółka.

d1esghi

Według prognozy zarządu spółki skonsolidowany zysk operacyjny trzeciego kwartału wyniesie ok. 54-56 mln zł.

"W trzecim kwartale 2013 roku osiągnięto znaczną poprawę marży operacyjnej w Segmencie Usług Budowlanych oraz dalszą poprawę w Segmencie Wyrobów Wyciskanych w stosunku do pierwszej połowy roku" - napisano w komunikacie.

Zarząd Kęt spodziewa się ponadto, że zysk EBITDA w trzecim kwartale wyniesie 74-76 mln zł. Saldo działalności finansowej grupy w okresie trzeciego kwartału ma z kolei osiągnąć wynik ujemny na poziomie ok. 0,7 mln zł.

Kęty oczekują również, że na koniec września 2013 roku dług netto grupy wyniesie ok. 240 mln zł. (PAP)

kuc/ ana/

d1esghi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1esghi