Trwa ładowanie...
d2hmdtr
29-10-2015 14:37

Grupa Lotos: Docelowa produkcja ze złoża B8 to 5 tys. baryłek dziennie

Warszawa, 29.10.2015 (ISBnews) - Grupa Lotos zakłada docelowe wydobycie z bałtyckiego złoża B8 na poziomie 5 tys. baryłek dziennie. Szacuje, że zasoby złoża wystarczą na minimum kilkanaście lat produkcji, poinformował wiceprezes ds. poszukiwań i wydobycia Zbigniew Paszkowicz.

d2hmdtr
d2hmdtr

Obecnie Lotos Petrobaltic wydobywa z B8 1,5 tys. baryłek ropy dziennie.

"W tej chwili realizujemy testowe wydobycie, docelowe będzie na poziomie 5 tys baryłek dziennie" - powiedział Paszkowicz podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka liczy na to, iż uruchomienie pełnego poziomu wydobycia pod koniec 2016 r. zbiegnie się w czasie ze wzrostem cen ropy na rynku.

"Zasoby B8 wynoszą 27 mln baryłek - to jest minimum kilkanaście lat produkcji" - wskazał także wiceprezes.

d2hmdtr

Grupa Lotos zapowiedziała w opublikowanym dziś raporcie za III kw. br., że jej spółka zależna Lotos Petrobaltic planuje zrealizować pierwszą sprzedaż ropy z bałtyckiego złoża B8 pod koniec listopada. Na początku października Lotos Petrobaltic uruchomił wstępną produkcję na tym polu.

Lotos Petrobaltic kontynuowała też w III kw. przygotowania do zagospodarowania gazowych złóż B4 i B6 (tzw. Baltic Gas Project). Rozpoczęto szczegółowe projektowanie techniczne zagospodarowania tych złóż. Realizowano także prace wiertnicze na koncesji Gaz Południe.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2hmdtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hmdtr