Trwa ładowanie...
dco5jzt

Grupa Lotos może zaprezentować nową strategię po skompletowaniu zarządu

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - Grupa Lotos ma opracowaną strategię, która może ulec modyfikacji po skompletowaniu zarządu spółki, poinformował wiceprezes Mariusz Machajewski.

Share
dco5jzt

"Oczywiście, spółka przygotowała strategię. Jest oczywiste, że spółka musi określić plan na kolejne lata" - powiedział Machajewski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że czas opublikowania strategii opóźnia się ze względu na trwający konkurs na nowego prezesa i wiceprezesów.

"Jak będziemy już w pełnym składzie, to zastanowimy się, czy to, czym dysponuje spółka wymaga modyfikacji i z wrócimy z pełną strategią" - powiedział.

Podkreślił, że rada nadzorcza jest na bieżąco informowana o postępie prac.

dco5jzt

W połowie kwietnia rada nadzorcza Grupy Lotos ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa, wiceprezesa ds. operacyjnych, wiceprezesa ds. strategii i rozwoju i wiceprezesa ds. korporacyjnych w ramach IX wspólnej kadencji zarządu. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 4 maja br., natomiast rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami zaplanowano na 9-13 maja br.

13 kwietnia rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała ze składu zarządu prezesa Pawła Olechnowicza, a także wiceprezesa ds. strategii i rozwoju Marka Sokołowskiego i wiceprezesa ds. poszukiwawczo-wydobywczych Zbigniewa Paszkowicza. Jednocześnie RN zdecydowała o delegowaniu przewodniczącego rady Roberta Pietryszyna do czasowego wykonywania czynności prezesa do czasu powołania nowego prezesa, jednakże na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dco5jzt

Podziel się opinią

Share
dco5jzt
dco5jzt