Trwa ładowanie...
d1ockdd

Grupa Midas udostępni Sferii sieć do świadczenia usług w technologii LTE

Warszawa, 03.03.2015 (ISBnews) - Aero2 i Mobyland, z grupy Midas zawarły ze Sferią umowy dostawy infrastruktury i hurtowego dostępu do sieci telekomunikacyjnej dla potrzeb świadczenia przez Sferię usług opartych o pasmo 800 MHz w technologii LTE, podał Midas.

Share
d1ockdd

?W ramach umowy dostawy, Aero2 udostępni Sferii sieć telekomunikacyjną dla potrzeb świadczenia przez Sferię usług opartych o pasmo 800 MHz w technologii LTE. Umowa została zawarta na okres nie krótszy niż sześciu miesięcy. W przypadku braku przedłużenia współpracy Sferia będzie zobowiązana do odkupienia urządzeń i zwrotu nakładów Aero2 poniesionych na budowę sieci telekomunikacyjnej w paśmie 800 MHz" - czytamy w komunikacie.

W ramach umowy hurtowej Mobyland będzie uprawniony do nabycia na rzecz własną lub swoich klientów usług telekomunikacyjnych wytworzonych przez Sferia w technologii LTE w paśmie 800 MHz.

?Pierwsza faza realizacji sieci LTE800 zakłada uruchomienie około 1200 stacji, natomiast uwzględniając optymalne pokrycie zasięgiem sieci LTE800 może oznaczać wybudowanie i uruchomienie łącznie ponad 5000 stacji. Termin uruchomienia sieci LTE800 zależy jednak od szeregu warunków, w tym też od warunków technicznych budowanej sieci" - czytamy dalej.

Midas, należący do telekomunikacyjnej grupy miliardera Zygmunta Solorza-Żaka, chce do końca roku zwiększyć liczbę stacji bazowych do 2,0 tys. z 1,3 tys. obecnie. Cały program inwestycyjny - zakładający zwiększenie liczby stacji do 4,8 tys. w połowie 2016 r. - ma kosztować ponad 1,0 mld zł. W skład Grupy Midas wchodzą m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

d1ockdd

Podziel się opinią

Share
d1ockdd
d1ockdd