Trwa ładowanie...
d3r7tgw

Grupa Radius licz, że MSP przedstawi jej nową ofertę w ramach prywatyzacji PHN

10.01. Warszawa (PAP) - Grupa Radius, która otrzymała pozytywną decyzję UOKiK dotyczącą przejęcia pakietu akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości, oczekuje że resort skarbu zaprosi...

Share
d3r7tgw

10.01. Warszawa (PAP) - Grupa Radius, która otrzymała pozytywną decyzję UOKiK dotyczącą przejęcia pakietu akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości, oczekuje że resort skarbu zaprosi ją do grona inwestorów, którym przedstawi nową ofertę w ramach procesu prywatyzacji tej spółki - podał Radius w komunikacie prasowym.

"Grupa Radius otrzymała pozytywną decyzję UOKiK dotyczącą przejęcia pakietu akcji spółki Polski Holding Nieruchomości. Ze względu na zmianę koncepcji i strategii Ministerstwa Skarby Państwa w ramach procesu prywatyzacji, Grupa Radius wstrzymuje się z dalszymi decyzjami inwestycyjnymi do czasu określenia nowych warunków, terminów i wyceny holdingu" - czytamy w komunikacie.

"Grupa Radius oczekuje, że zostanie zaproszona do grona inwestorów, którym MSP przedstawi nową ofertę" - dodał.

UOKiK poinformował w środę, 9 stycznia, że zgodził się na przejęcie przez Ringwood Financial kontroli nad Polskim Holdingiem Nieruchomości.

d3r7tgw

Pierwotnie resort skarbu zakładał równoczesne przeprowadzenie oferty publicznej PHN oraz pozyskanie dla spółki tzw. cornerstone investor, funduszu specjalizującego się w zarządzaniu nieruchomościami, który miałby objąć w spółce pewien pakiet akcji.

Obecnie pierwszy etap prywatyzacji PHN zakłada sprzedaż mniejszościowego pakietu na giełdzie, drugi - zaoferowanie znaczącego pakietu inwestorowi branżowemu.

Według wcześniejszych informacji prospekt emisyjny spółki trafił już do Komisji Nadzoru Finansowego. Nieoficjalnie wskazuje się, że debiut spółki na giełdzie ma nastąpić na początku lutego 2013 roku.

Właścicielem 100 proc. akcji PHN jest Skarb Państwa. (PAP)

jow/ asa/

d3r7tgw

Podziel się opinią

Share
d3r7tgw
d3r7tgw