Trwa ładowanie...
d1pl8zr

Grzegorz Tobiszowski oficjalnie wiceministrem energii

Grzegorz Tobiszowski został powołany na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie energii z dniem 1 grudnia br. - poinformowało w czwartek biuro prasowe resortu.

Share
d1pl8zr

Tobiszowski, 50-letni śląski poseł PiS i szef katowickiego okręgu tej partii, w ministerstwie energii będzie odpowiadał za sprawy górnictwa.

Jest absolwentem wydziału socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończył też studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i marketing w Polskiej Akademii Nauk.

W latach 1994-2002 Tobiszowski zasiadał w radzie miejskiej Rudy Śląskiej (w 1998 został wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność). W latach 1994-1998 był także delegatem do sejmiku województwa.

d1pl8zr

Pracował w Banku Śląskim jako inspektor w wydziale kredytów. Od 1995 do 2000 był wiceprezydentem Rudy Śląskiej, następnie przez rok pełnomocnikiem prezydenta Świętochłowic. W 1995 został członkiem Związku Górnośląskiego. W 2001 objął stanowisko prezesa Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Katowicach.

W Sejmie, wybierany z listy PiS, zasiada nieprzerwanie od 2005 r. W ostatnich wyborach parlamentarnych poparło go ponad 36 420 osób.

W ubiegłym tygodniu w rozmowie z PAP Tobiszowski akcentował potrzebę szybkich prac organizacyjnych w resorcie energii tak, by związane z górnictwem i zainteresowane nim instytucje mogły zyskać wiedzę co do zamierzeń resortu.

Wskazał, że chciałby aby w obecnej sytuacji górnictwa, z ministerstwa wychodziły "czytelne" komunikaty. Podkreślał też, że koordynatorzy przyszłego resortu organizują swoje działania m.in. w kontekście dotyczących branży i wymagających różnych decyzji, terminów.

d1pl8zr

Podziel się opinią

Share
d1pl8zr
d1pl8zr