Trwa ładowanie...
d1ah9xv
d1ah9xv

GTC chce otworzyć Galerię Północną w Warszawie w I poł. 2017 r.

Warszawa, 09.06.2015 (ISBnews) - Globe Trade Center (GTC) liczy, że udostępni Galerię Północną na warszawskiej Białołęce w I połowie 2017 roku, poinformował dyrektor generalny GTC Piotr Kroenke. Wartość obiektu szacowana jest na 160 mln euro.
Share
d1ah9xv

"Czekaliśmy 4,5 roku na pozwolenie na budowę. Wzięliśmy na siebie wiele ryzyk i mamy wielką satysfakcję, że się udało. Będziemy realizować galerię i dalej współpracować z władzami miasta. Będzie to pierwsze centrum handlowe od 10 lat w Warszawie i będzie odpowiadało nowym wyzwaniom w sektorze handlu. Ma być atrakcyjna za kolejne 5 czy 10 lat" - powiedział Kroenke na spotkaniu z dziennikarzami.

Zapowiedział, że obiekt ma uzyskać złoty certyfikat środowiskowy LEED. "Budowa potrwa ok. 24 miesiące więc zakładamy, że otwarcie nastąpi w I połowie 2017" - dodał dyrektor dewelopera.

Na rekomendowanego generalnego wykonawcę wskazuje się Unibep. Przypadłoby na niego ponad 50% szacowanej wartości projektu.

d1ah9xv

GTC uważa, że w warszawskiej aglomeracji nadal jest potencjał do budowy centrów handlowych, szczególnie na tle innych aglomeracji miejskich w Polsce. Ponadto Galeria Północna, w ocenie dewelopera, wypełnia lukę na prawym brzegu Wisły. Według słów przedstawicieli GTC, po tej stronie Wisły w stolicy nie ma obiektu handlowego klasy np. Arkadii.

"Nie prowadzimy żadnych rozmów o potencjalnej sprzedaży tego projektu. Chcemy go zrealizować" - wskazał Kroenke.

Galeria Północna udostępni ponad 60 tys. m2 GLA. Wśród najemców pojawili się już Cinema City, H&M, Carrefour czy LPP. Skomercjalizowane do tej pory zostało ok. 1/3 przyszłej powierzchni.

W kwestii projektu w warszawskim Wilanowie Kroenke ocenił, że zebranie dodatkowych dokumentów do procesu pozyskania pozwolenia na budowę to kwestia kilku tygodni. GTC rozmawia ponadto z miastem o potencjalnej rozbudowie tego obiektu o drugi etap.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

(ISBnews)

d1ah9xv

Podziel się opinią

Share
d1ah9xv
d1ah9xv