Trwa ładowanie...
d4zqr35

GTC 'intensyfikuje wysiłki' na zbyciu części nieruchomości w regionie SEE

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Globe Trade Center (GTC) "intensyfikuje wysiłki" na sprzedaży niektórych nieruchomości w Rumunii, Chorwacji, Bułgarii i na Węgrzech, poinformował prezes Thomas Kurzmann.

Share
d4zqr35

"Wierzę, że efektywność GTC uległa znacznej poprawie. Odnotowaliśmy stabilne, wysokie przychody z tytułu wynajmu. Po dokonaniu analizy wyników naszego portfolio w mniejszych miastach w Rumunii, Chorwacji, Bułgarii i na Węgrzech, zdecydowaliśmy się zaprzestać wspierania niektórych z aktywów nieprzynoszących oczekiwanych zysków i zintensyfikować nasze wysiłki na ich sprzedaży" - powiedział Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Jak wskazał, w efekcie odnotowano znaczący spadek wyceny części nieruchomości i banku ziemi położonych w tych lokalizacjach.

"Tym niemniej, znaleźliśmy potencjalnych nabywców na niektóre z tych nieruchomości. Co więcej, osiągnęliśmy porozumienie z pożyczkodawcami, co pozwoli nam na sprzedaż tych aktywów i przeniesienie pożyczek na poziom GTC. Jest to dla nas ogromny krok naprzód. Dzięki niemu nasz zespół będzie mógł skupić się wyłącznie na działalności deweloperskiej i nabywaniu aktywów" - stwierdził prezes GTC.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

(ISBnews)

d4zqr35

Podziel się opinią

Share
d4zqr35
d4zqr35