Trwa ładowanie...
d2uik0q

GTC jest gotowe do przejęć kiedy pozyska 'fundusze z podniesienia kapitału'

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Globe Trade Center (GTC) jest gotowe do przejęć aktywów "generujących przychody i jednocześnie oferujących potencjał dalszego wzrostu jak tylko fundusze z podniesienia kapitału staną się dostępne", poinformował prezes Thomas Kurzmann.

Share
d2uik0q

"Kontynuujemy również analizę możliwych do nabycia aktywów generujących przychody i jednocześnie oferujących potencjał dalszego wzrostu. Jesteśmy przygotowani do realizacji tej części naszej strategii, jak tylko fundusze z podniesienia kapitału staną się dostępne" - powiedział Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Pod koniec ub.r. wskazywał, że GTC analizuje różne możliwości inwestowania i rozwoju w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Środkowo-Południowej i czeka na wsparcie akcjonariuszy, by móc wykorzystać te możliwości.

W październiku akcjonariusze GTC nie zaakceptowali planów zarządu emisji akcji. W połowie września GTC zarekomendowało swoim akcjonariuszom emisję do 140 mln nowych akcji z prawem poboru, z których środki miały być przeznaczone na przejęcie wybranych aktywów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie kapitał GTC dzieli się na 351,31 mln akcji.

Dodał ponadto, że zespół GTC w Serbii zdołał wyprzedzić harmonogram prac budowlanych projektu biurowego FortyOne w Belgradzie. "Planujemy ukończyć budowę tego budynku w trzecim kwartale 2015 r." - stwierdził prezes GTC.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

(ISBnews)

d2uik0q

Podziel się opinią

Share
d2uik0q
d2uik0q