Trwa ładowanie...
d4ap4jn

GTC ma przedwstępną umowę nabycia biurowca Pixel w Poznaniu za ok. 136,6 mln zł

Warszawa, 23.12.2015 (ISBnews) - GTC Wilson Park - spółka zależna Globe Trade Centre (GTC) - podpisała umowę przedwstępną zakupu biurowca Pixel w Poznaniu od Pixel1 za 32,22 mln euro netto (ok. 136,64 mln zł). Budynek ma powierzchnię 14,5 tys. m2, podała spółka. GTC przewiduje, że zawarcie ostatecznej umowy zakupu nieruchomości nastąpi w I kw. 2016 r.

Share
d4ap4jn

"Po pomyślnym podniesieniu kapitału i dokonanym przed kilkoma tygodniami zakupem Duna Tower w Budapeszcie, jest to kolejny krok na drodze do realizacji przyjętej strategii wzrostu. Dzisiejszy zakup wzmacnia naszą pozycję na rozwijających się biurowych rynkach regionalnych i pozwoli nam na wykorzystanie potencjału wzrostu tych rynków" - powiedział prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Zlokalizowany u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej biurowiec został oddany do użytku w 2013 r. Ma 14,5 tys. m2 całkowitej powierzchni najmu brutto (przestrzeń biurowa oraz komercyjna) i oferuje najemcom 431 miejsc parkingowych. Budynek jest w pełni wynajęty przez Grupę Allegro, podano również.

"Spółka zamierza kontynuować działalność związaną z wynajmem biurowca, który stanie się częścią portfela generującego przychody Grupy GTC. Cena nabycia netto wyniesie 32 217 491,41 euro, co na dzień przekazania raportu bieżącego, zgodnie ze średnim kursem wymiany walut EUR/PLN ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, stanowi równowartość 136 637 602,83 zł. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki oraz z kredytu bankowego" - czytamy dalej.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)

d4ap4jn

Podziel się opinią

Share
d4ap4jn
d4ap4jn