Trwa ładowanie...
d3o13kp

GTC zadebiutowało na giełdzie w Johannesburgu

Warszawa, 18.08.2016 (ISBnews) - Globe Trade Centre (GTC) zostało pierwszą polską spółką notowaną na giełdzie w Johannesburgu (JSE), podała spółka. Kapitalizacja podczas otwarcia wynosiła 3,4 mld zł, portfolio nieruchomości - 1,3 mld euro, czyli ok. 20 mld ZAR.

Share
d3o13kp

"Jestem niezwykle podekscytowany naszym dzisiejszym debiutem w Johannesburgu. Jako pierwsza polska spółka notowana na JSE oferujemy południowoafrykańskim inwestorom zbalansowane portfolio o wartości 1,3 mld euro z atrakcyjną stopą zwrotu, w postaci najwyższej jakości nieruchomości w Polsce oraz stolicach najszybciej rozwijających się państw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Mamy do zaoferowania istotny potencjał ekonomiczny oraz zabezpieczony harmonogram realizacji unikalnych projektów o znaczącym potencjale wzrostu wartości aktywów netto (NAV)" - powiedział prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

GTC jest notowane w sektorze "Własność i budowa nieruchomości". Podstawową giełdą, na której będą notowane akcje GTC, nadal pozostanie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, podano również.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą 40 budynków komercyjnych oferujących ok. 715 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech.

(ISBnews)

d3o13kp

Podziel się opinią

Share
d3o13kp
d3o13kp