Trwa ładowanie...
d1y28k8

GUS: marcowe oceny koniunktury w przemyśle lepsze niż przed miesiącem

Klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w marcu poprawił się względem badania sprzed miesiąca, a wskaźnik pokazał poziom plus 5 wobec plus 3 w lutym - wynika z opublikowanego w piątek badania GUS.

Share
d1y28k8

Poprawę koniunktury sygnalizuje 19 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 14 proc., podczas gdy przed miesiącem było to odpowiednio: 18 proc. i 15 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Zmniejsza się pesymizm ocen bieżącego portfela zamówień, co jest wynikiem mniej niekorzystnych opinii dotyczących zarówno zagranicznego, jak i krajowego portfela zamówień. Bieżąca produkcja jest oceniana pozytywnie. Odpowiednie prognozy są bardziej optymistyczne od formułowanych w lutym. Utrzymuje się nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych. Nieznacznie wzrastają należności, po niewielkim spadku w ubiegłym miesiącu" - napisano.

GUS podał, że bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest nadal negatywnie.

"Prognozy w tym zakresie wskazują na możliwość poprawy. W najbliższych trzech miesiącach stan zatrudnienia może zwiększać się powoli. Zapowiadany jest niewielki wzrost cen" - napisano w komentarzu.

d1y28k8

Podziel się opinią

Share
d1y28k8
d1y28k8