Trwa ładowanie...
d4gh17e

GUS: Najlepsza koniunktura w usługach w VI w sekcji finanse i ubezpieczenia

Warszawa, 22.06.2015 (ISBnews) - Najbardziej pozytywne opinie spośród badanych rodzajów działalności usługowej w czerwcu formułują jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Share
d4gh17e

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie plus 3 (przed miesiącem plus 4). Poprawę koniunktury odnotowuje 15% badanych firm, a jej pogorszenie 12% (w maju odpowiednio 16% i 12%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie, podano w komunikacie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie plus 8 (przed miesiącem plus 7). Poprawę koniunktury odnotowuje 18% badanych firm, a jej pogorszenie 10% (w maju odpowiednio 19% i 12%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 16 (przed miesiącem plus 14). Poprawę koniunktury odnotowuje 21% badanych firm, a jej pogorszenie 5% (w maju odpowiednio 20% i 6%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 21 (przed miesiącem plus 20). Poprawę koniunktury odnotowuje 27% badanych firm, a jej pogorszenie 6% (w maju odpowiednio 25% i 5%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

(ISBnews)

d4gh17e

Podziel się opinią

Share
d4gh17e
d4gh17e