Trwa ładowanie...
d4farph
d4farph

GUS: Wskaźnik koniunktury w przemyśle utrzymał się na poziomie +2 pkt w XI

Warszawa, 21.11.2014 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się w listopadzie na poziomie plus 2 pkt, tj. nie zmienił się wobec poprzedniego miesiąca, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). 
Share
d4farph

Poprawę koniunktury sygnalizuje 15% badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 13% (przed miesiącem odpowiednio: 16% i 14%). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w listopadzie oceniany jest pozytyw, podobnie jak w październiku, i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji i sytuacji finansowej są korzystne, odpowiednie przewidywania są negatywne. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nadal spadać" - czytamy w komunikacie.

Najbardziej korzystne oceny ogólnego klimatu koniunktury formułują producenci wyrobów farmaceutycznych (plus 18 - wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca), mebli (plus 15 - spadek o 1 pkt proc.), papieru i wyrobów z papieru (plus 14 - spadek o 1 pkt proc.), urządzeń elektrycznych (plus 14 - spadek o 2 pkt proc.). Najbardziej negatywnie koniunkturę oceniają producenci odzieży (minus 11 - spadek o 1 pkt proc.), metali (minus 8 - spadek o 1 pkt proc.), wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (minus 7 - spadek o 1 pkt proc.), poinformował również GUS.

(ISBnews)

d4farph

Podziel się opinią

Share
d4farph
d4farph