Trwa ładowanie...
d2vsnwa
16-12-2015 10:36

Haiting Bank podniósł wycenę Netii do 6,4 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Warszawa, 16.12.2015 (ISBnews) - Analitycy Haitong Banku podnieśli cenę docelową akcji Netii do 6,4 zł z 6,3 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj" dla spółki, wynika z raportu datowanego na 15 grudnia.

d2vsnwa
d2vsnwa

W środę na otwarciu giełdy za akcję Netii płacono 5,18 zł, bez zmian wobec ostatniego zamknięcia.

Zdaniem analityków, w 2016 r. ogólna perspektywa dla Netii nie powinna ulec zmianie z kilku powodów. "Po pierwsze, po przejęciu TK Telekom 2016 powinien być rokiem wykorzystywania synergii z cięcia kosztów. Po drugie, Netia dąży do rozszerzania swojej obecności w obszarze B2B poprzez inwestowanie w produkty Data Center i Cloud Computing, które powinny stanowić uzupełnienie istniejących produktów telekomunikacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Haitong Bank oczekuje także dalszej optymalizacji kosztów w celu wsparcia EBITDA. Analitycy wskazali też, że największa atrakcyjność Netii powinna w dalszym ciągu polegać na wysokiej dywidendzie, która potencjalnie może zostać uatrakcyjniona poprzez wykup akcji. Spodziewana dywidenda to 0,42 zł za akcję.

"Wreszcie, zdaniem Haitong Bank Netia nadal pozostaje jednym z potencjalnych celów przejęcia na polskim rynku telekomunikacyjnym" - podsumowano.

(ISBnews)

d2vsnwa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vsnwa