Trwa ładowanie...
d2emy1g
d2emy1g
IAR
1

Handel artykułami z fok zabroniony

Parlament Europejski przyjął projekt rozporządzenia, na mocy którego wprowadzony zostanie zakaz handlu produktami z fok. Dyrektywa została uzgodniona z państwami członkowskimi.
Share
d2emy1g

Parlament Europejski przyjął projekt rozporządzenia, na którego mocy wprowadzony zostanie zakaz handlu produktami z fok. Dyrektywa została uzgodniona z państwami członkowskimi.

Wprowadzenie zakazu w praktyce oznacza, że z rynku znikną towary produkowane z mięsa, tłuszczu i skór fok, takie jak torby, buty, nakrycia głowy, rękawice używane m.in. przez narciarzy, bokserów i motocyklistów. Nie będzie wolno wprowadzać także na rynek niektórych produktów farmaceutycznych, między innymi suplementów diety zawierających kwasy tłuszczowe Omega 3.

Zakaz wprowadzony w całej Unii zastąpi przepisy prawne stosowane przez niektóre państwa członkowskie i wprowadzi jednolite zasady. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom opinii publicznej zaniepokojonej informacjami o brutalnym zabijaniu fok, które doświadczają bólu, strachu i cierpienia.

Produkty pochodzące z tradycyjnych polowań prowadzonych przez społeczności Eskimosów i przyczyniające się do ich utrzymania zostały wyłączone z zakresu rozporządzenia. Dozwolone będą także polowania, których celem jest zapewnienie zrównoważonego użytkowania zasobów morskich.

Rozporządzenie będzie obowiązywać państwa członkowskie po 6 miesiącach od wejścia w życie.

d2emy1g

Podziel się opinią

Share
d2emy1g
d2emy1g