Hawe wciąż ma nadzieję na sfinalizowanie transakcji zakupu TK Telekom
25.09. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Hawe oraz IT Polpager, dla którego 21 września wygasła wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu TK Telekom od Polskich Kolei Państwowych (PKP),...
25.09. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Hawe oraz IT Polpager, dla którego 21 września wygasła wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu TK Telekom od Polskich Kolei Państwowych (PKP)
, wciąż ma nadzieję, że uda mu się sfinalizować tę transakcję do końca tego roku - podało Hawe w komunikacie prasowym.
"Otrzymany okres wyłączności konsorcjum wykorzystało w 100 proc. Przeprowadziliśmy badanie oraz przygotowaliśmy końcowe raporty due dilligence. Wszystkie dokumenty w najbliższych dniach zostaną złożone do banków zainteresowanych finansowaniem transakcji. Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli banków na otrzymanie pozytywnej decyzji komitetów kredytowych musimy jednak poczekać około 3-4 tygodni" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Hawe Jerzy Karney.
"Procedury w bankach są bezwzględne, ale my to rozumiemy i szanujemy. Otrzymanie promesy bankowej jest ostatnim etapem finalizacji transakcji nabycia udziałów w TK Telekom. Mając na uwadze powyższe widzimy możliwość sfinalizowania transakcji do końca tego roku" - dodał.
Hawe podało w komunikacie, że w okresie wyłączności konsorcjum zostały udostępnione dodatkowe dokumenty, które umożliwiły przeprowadzenie pełnego due diligence finansowego, prawnego oraz technicznego infrastruktury telekomunikacyjnej posiadanej przez TK Telekom. Końcowe raporty due diligence są niezbędne w procesie uzyskania finansowania kredytowego z banków.
"W chwili obecnej Konsorcjum kompletuje pełną dokumentację, zgodnie z wytycznymi banków zainteresowanych finansowaniem transakcji, w celu uzyskania promesy kredytowej, która jest ostatnim etapem finalizacji nabycia przez konsorcjum udziałów w TK Telekom" - podało Hawe.
W poniedziałek PKP podała, że w związku z wygaśnięciem wyłączności na negocjacje udzielonej na rzecz konsorcjum spółek Hawe i IT Polpager, zarząd PKP zdecydował o podjęciu równoległych negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w TK Telekom także z pozostałymi podmiotami zainteresowanymi nabyciem TK Telekom, czyli z GTS oraz z Netią.
Spółka TK Telekom powstała w 2001 r. pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa. Jej udziałowcami są: w 61,97 proc. Skarb Państwa, w 38,03 proc. - PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług dzierżawy łączy i dostarczania internetu, a na jej sieć składa się ponad 6 tys. km kabli światłowodowych, 22 tys. km kabli miedzianych.(PAP)
bas/ gor/