Trwa ładowanie...

Henryka Bochniarz: Potrzebne są zmiany kompleksowe

Henryka Bochniarz, która była gościem programu "Gorący Temat" powiedziała, że aby skutecznie walczyć z kryzysem finansowym należy opracować kompleksowy plan działań. Podkreśliła również, że nie można zaciemniać sytuacji poprzez wmawianie społeczeństwu, że mamy bardzo dobrą sytuację finansową.

Share
Henryka Bochniarz: Potrzebne są zmiany kompleksowe
Źródło: PAP
d175c6h

Henryka Bochniarz skrytykowała gabinet Donalda Tuska za złe podejście do spraw finansów państwa. Jej zdaniem nasza gospodarka jest przeregulowana i wymaga cięć w ramach administracji, której koszty są bardzo wysokie. W ocenie Henryki Bochniarz bardzo ważne w tej sprawie będzie uchwalenie ustawy deregulacyjnej.

Bochniarz zarzuciła również rządowi niepoważne podejście do prac w ramach komisji trójstronnej, która debatuje nad budżetem. W ocenie gościa TVP2 sprawa finansów publicznych jest zbyt poważna, aby premier Donald Tusk nie pojawiał się na posiedzeniach tego organu. Podkreśliła również, że bardzo ważną sprawą jest poinformowanie społeczeństwa o realnych wymiarach podwyżki stawki podatku VAT.

Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych przestrzegła przedsiębiorców przed ignorowaniem obecnej sytuacji gospodarczej. W jej ocenie nie można ulegać informacją rządu, według których Polska jest "zieloną wyspą", której nic nie zagraża.

d175c6h

Podziel się opinią

Share
d175c6h
d175c6h