Trwa ładowanie...
davj8us

Herkules liczy na nawet podwojenie zysku netto w 2014 r., rozważa przejęcie

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - Herkules obserwuje wyraźne ożywienie w branży budowlanej, liczy na nawet 15-proc. poprawę sprzedaży i podwojenie zysku netto w 2014 r.,...
Share
davj8us

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - Herkules obserwuje wyraźne ożywienie w branży budowlanej, liczy na nawet 15-proc. poprawę sprzedaży i podwojenie zysku netto w 2014 r., poinformował prezes Grzegorz Żółcik. Spółka nadal myśli o akwizycjach.

"Pierwszy kwartał był słabszy, ale zgodny z naszym wewnętrznym budżetem. Naszym ambitnym celem na ten rok jest poprawa przychodów o 10-15% i podwojenie zysku netto. Wyniki kwietnia potwierdziły, że jest to możliwe" - powiedział Żółcik na spotkaniu z dziennikarzami.

W 2013 r. Herkules uzyskał 100 mln zł skonsolidowanej sprzedaży i 3,7 mln zł zysku netto. W I kw. 2014 r. skonsolidowane przychody spółki spadły o 7,6% r/r do 19,89 mln zł, a zysk netto spadł o 85% r/r do 0,15 mln zł.

davj8us

Herkules zauważa ożywienie szczególnie w segmencie energetycznym, mieszkaniowym oraz biurowo-handlowym. "Wykorzystanie naszych żurawi zbliża się do 80%. Chcielibyśmy uzyskać wkrótce obłożenie na poziomie 85% i utrzymać je do końca roku" - dodał prezes Herkulesa.

Firma nie zawiesiła planów związanych z akwizycjami. Na ten cel może przeznaczyć 5-10 mln zł. "Interesują nas wyłącznie firmy z branży żurawiowej. Ewentualne akwizycje sfinansujemy ze środków własnych, nie planujemy emitować akcji" - powiedział Żółcik.

Tegoroczne wyniki mogą być poprawione dzięki sprzedaży nieruchomości przy ul. Szlacheckiej w Warszawie o pow. 10 tys. m2. "Nasz tegoroczny budżet nie uwzględnia wpływów ze sprzedaży tej nieruchomości. Mamy już chętnych, dlatego liczymy na jej sprzedaż w tym roku. Jej wartość szacujemy na 5-7 mln zł, podczas gdy wartość księgowa to 3 mln zł" - powiedział Żółcik.
Herkules jest liderem na polskim rynku obsługi sprzętowej inwestycji i logistyki budowlanej. Zapewnia kompleksową i zoptymalizowaną ofertę w zakresie usług dźwigowo-transportowych oraz elementów zaplecza budowy.

(ISBnews)

davj8us

Podziel się opinią

Share
davj8us
davj8us