Trwa ładowanie...
ddxhpzm

Hiszpania: 30 zatrzymanych w ramach antymafijnej operacji

Około 30 aresztowań dokonała hiszpańska policja w ramach specjalnej operacji wymierzonej w działające w tym kraju filie kamorry, włoskiej mafii wywodzącej się z regionu Neapolu i Kampanii - poinformowały we wtorek służby śledcze.
Share
Hiszpania: 30 zatrzymanych w ramach antymafijnej operacji
Źródło: Fotolia, Fot: Olly
ddxhpzm

"Zatrzymani należą do kilku klanów kamorry i działali w Hiszpanii w związku z przestępczą działalnością (mafii) we Włoszech" - podano w oświadczeniu.

W regionie madryckim, gdzie dokonano większości zatrzymań, przeprowadzono 12 nalotów, podczas których policja przejęła pewną ilość gotówki oraz broń.

Zatrzymani mieli szmuglować narkotyki z Kolumbii do Hiszpanii, a stamtąd do Włoch i innych państw Europy. Wprowadzaniem zarobionych w ten sposób pieniędzy do legalnego obrotu zajmowała się sieć specjalnie w tym celu powołanych firm krzaków.

ddxhpzm

Inne zarzuty postawione zatrzymanym osobom to - oprócz przemytu narkotyków i prania brudnych pieniędzy - przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej oraz oszustwa podatkowe.

W operację zaangażowana była neapolitańska prokuratura do walki z mafią.

To kolejny cios wymierzony w kamorrę w ostatnich latach. Od niedawna z włoskim wymiarem sprawiedliwości współpracuje Antonio Iovine - jeden z jej najważniejszych bossów, opisany przez Roberto Saviano w głośnej książce "Gomorra". Iovine, aresztowany w 2010 r. po 15 latach poszukiwań, nazywany był "ministrem finansów" neapolitańskiej mafii, ponieważ kontrolował jej gigantyczny majątek, inwestycje i powiązania ze światem biznesu.

akl/ ro/

ddxhpzm

Podziel się opinią

Share
ddxhpzm
ddxhpzm