Trwa ładowanie...
d1b37rw
d1b37rw

Hiszpańska spółka Cortizo zainwestuje w ŁSSE

Hiszpańska spółka Cortizo oraz firma Adamed Pharma SA - to kolejni inwestorzy, którzy otrzymają zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE).
Share
d1b37rw

Firmy te zainwestują w sumie 59 mln zł i stworzą 35 nowych miejsc pracy - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy ŁSSE Miłosz Wika.

Nowym inwestorem w Strefie jest hiszpańska spółka Cortizo, europejski lider w branży wyrobów aluminiowych. W podstrefie Radomsko firma zbuduje zakład produkcji elementów aluminiowych m.in. stolarki okiennej i konstrukcji fasad. Hiszpanie zainwestują co najmniej 23,7 mln zł, a zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie 25 pracowników. Inwestor zobowiązał się do utrzymania tego poziomu zatrudnienia do sierpnia 2016 roku. To pierwsza inwestycja grupy Cortizo w Polsce.

Kolejną inwestycję w ŁSSE zrealizuje działający w podstrefie Ksawerów Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma - producent leków i preparatów farmaceutycznych. Firma zamierza rozbudować istniejący zakładu; poza częścią produkcyjną powstanie także magazyn, budynki biurowe i laboratorium kontroli jakości. Inwestor zobowiązał się do zwiększenia obecnego zatrudnienia - 125 osób - o kolejne 10 etatów. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą 35,3 mln zł.

d1b37rw

ŁSSE została utworzona w 1997 roku. Obecnie obejmuje obszar o powierzchni ponad 1162 ha, położonych w trzech województwach - łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Strefa ma charakter rozproszony i składa się z kilkudziesięciu podstref. Dotąd wydano 142 zezwolenia na działalność w Strefie; w tym roku otrzymało je dziewięć firm. W sumie łączna wartość nakładów inwestycyjnych w Strefie wyniosła dotąd ok. 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga ponad 19 tys.

d1b37rw

Podziel się opinią

Share
d1b37rw
d1b37rw