Trwa ładowanie...
d2jqnmb

Idea TFI chce mieć 5 mld zł aktywów na koniec 2011 roku

19.07. Warszawa (PAP) - Idea TFI chce wejść do czołowej dziesiątki TFI pod względem wartości aktywów. Jeszcze w 2011 roku chce przekroczyć próg 5 mld zł posiadanych aktywów -...

d2jqnmb
d2jqnmb

19.07. Warszawa (PAP) - Idea TFI chce wejść do czołowej dziesiątki TFI pod względem wartości aktywów. Jeszcze w 2011 roku chce przekroczyć próg 5 mld zł posiadanych aktywów - poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele towarzystwa.

"Aktualnie zajmujemy 11 miejsce wśród funduszy pod względem wartości aktywów. Na początku roku zapowiadaliśmy, że chcemy znaleźć się w czołowej dziesiątce funduszy inwestycyjnych i myślę, że mamy szanse osiągnąć to jeszcze w tym roku" - powiedział prezes towarzystwa, Piotr Kukowski.

"Jesteśmy już blisko celu. Do jego osiągnięcia brakuje nam kilkuset milionów zł. W maju i czerwcu zanotowaliśmy bardzo duże saldo nabyć; sądzę, że lipiec też może okazać się bardzo dobry pod tym względem. Nie boimy się umorzeń. Dużo zależy oczywiście od sytuacji na świecie, szczególnie w USA i Grecji, ale nie zdziwię się, jeśli na koniec roku przekroczymy zakładane 5 mld zł" - dodał.

Prezes Kukowski, zapytany o przewidywania na II półrocze 2011, powiedział, że trudno jest wyrokować o wynikach. W dużej mierze zależne będą bowiem od sytuacji na rynkach światowych, a w szczególności od informacji płynących z rynku amerykańskiego i greckiego.

d2jqnmb

"Zobaczymy, co pokażą rynki na świecie. Sądzę, że bankructwo Grecji już zbytnio nie zaskoczy. W USA sytuacja także powinna się wyklarować. Spodziewam się korekt na rynku, po których powinny znów nastąpić wzrosty. Trudno jednak powiedzieć, czy stanie się to już w tym roku. Sądzę, że może to mieć miejsce na przełomie 2011 i 2012 roku" - powiedział.

Dodał, że towarzystwo powinno pokazać dobre wyniki w II półroczu 2011 roku.

Idea TFI do końca roku planuje wprowadzenie trzech nowych funduszy inwestycyjnych. Od początku roku, towarzystwo uruchomiło już dwa.

"W tym roku uruchomiliśmy już dwa nowe fundusze. Przekształciliśmy też jeden kolejny. Do końca roku planujemy wprowadzenie następnych trzech funduszy" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Idea TFI, Szymon Szatkowski.

d2jqnmb

"Dwa z nich zostaną wprowadzone w ramach +parasola+. Klienci skorzystają na poszerzeniu oferty +parasola+, ponieważ nie będą musieli płacić podatku Belki dokonując konwersji w jego ramach. Pierwszy to klasyczny fundusz pieniężny. Drugi natomiast będzie stanowił nowość na rynku. Na razie nie możemy zdradzić szczegółów. Wreszcie ostatnim produktem będzie fundusz specjalistyczny" - dodał.

Zdaniem przedstawicieli Idea TFI, w tej chwili dużym zainteresowaniem cieszą się fundusze sekurytyzacyjne. Inwestorzy nadal lokują też swoje środki w funduszach surowcowych.

"Widzimy obecnie duże zainteresowanie wierzytelnościami. Surowce także przyciągają inwestorów. Moim zdaniem, cykl surowców jeszcze się nie skończył. Były już korekty, natomiast w ciągu 2-3 lat, surowce będą jeszcze rosły. Nie spodziewam się w tym czasie większych korekt" - powiedział Kukowski.

d2jqnmb

Prezes poinformował, że Idea TFI zamierza też poszerzyć sieć dystrybucyjną.

"Chcemy podpisać trzy kluczowe - strategiczne dla nas - umowy w zakresie dystrybucji. Są one obecnie na etapie finalizacji. Będą to kontrakty z bankami, oferującymi fundusze klientom indywidualnym, i z towarzystwami ubezpieczeniowymi" - powiedział prezes.

"Powszechnie mówi się teraz wśród naszych konkurentów o tym, że sektor bankowy +dostał zadyszki+. Dlatego my dywersyfikujemy kanały dystrybucji, wśród których mamy banki, agentów oraz prowadzimy sprzedaż własną" - dodał.

d2jqnmb

W planach towarzystwa jest też powiększenie zespołu. W tej chwili liczy on czterech zarządzających z licencjami doradcy.

"Na pewno dołączy do nas w tym roku jeden nowy członek zespołu. Ponadto prowadzimy rozmowy z kolejnymi osobami. Chcemy powiększyć zespół nie tylko o zarządzających, ale i analityków" - powiedział Kukowski.

Na koniec czerwca Idea TFI zarządzało 4,05 mld zł aktywów i miało pod tym względem jedenastą pozycję wśród funduszy inwestycyjnych w Polsce. Na koniec 2010 roku aktywa towarzystwa wyceniane były na 3 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 1 mld zł w I półroczu 2011 r.(PAP)

mto/ jtt/

d2jqnmb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jqnmb