Trwa ładowanie...
ikea

IKEA rezygnuje na razie z budowy sklepu w Zabrzu. „Inwestycja w planowanym kształcie nie powstanie”

IKEA - szwedzki potentat branży meblarskiej - odłożyła plan budowy sklepu i centrum handlowego w Zabrzu. Właściciele tłumaczą, że obecne, zmieniające się warunki rynkowe zmusiły ich do ponownej analizy całego przedsięwzięcia.

Share
IKEA rezygnuje na razie z budowy sklepu w Zabrzu. „Inwestycja w planowanym kształcie nie powstanie”
Źródło: Wikimedia Commons CC0
dn4so4w

O sprawie poinformował portal zabrze.com.pl. IKEA chciała wybudować w mieście centrum średniej wielkości wraz z galerią, supermarketem, sklepami swojej sieci i innych marek z branży wyposażenia wnętrz. Otwarcie w sumie ok. 125 sklepów przy Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu zaplanowano na 2018 r. Tak się jednak nie stanie.

Przyszli najemcy zostali poinformowani o odłożeniu budowy w specjalnym komunikacie. „Inwestycja IKEA Retail oraz IKEA Centres w Zabrzu (sklep IKEA oraz centrum handlowe) w planowanym wcześniej kształcie nie będzie realizowana. Powodem decyzji jest konieczność ponownego przeanalizowania inwestycji i dostosowania projektu do zmieniających się warunków rynkowych. Śląsk, jako region o dużym potencjale, pozostaje dla nas ważnym miejscem inwestycji” – czytamy w oświadczeniu spółki IKEA, cytowanym przez portal zabrze.com.pl.

Zobacz też: Zamek w puszczy: "To jest gęsty las. Tej inwestycji jeszcze nie widać"

Są jednak - jak twierdzi zabrze.com.pl - i pozytywne korzyści całej sytuacji. Decyzja szwedzkiego giganta wywołała jeszcze większe zainteresowanie wśród najemców powierzchniami handlowymi w innych centrach handlowych Zabrza.

dn4so4w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn4so4w

Podziel się opinią

Share
dn4so4w
dn4so4w