WP

IKEA rezygnuje na razie z budowy sklepu w Zabrzu. „Inwestycja w planowanym kształcie nie powstanie”

IKEA - szwedzki potentat branży meblarskiej - odłożyła plan budowy sklepu i centrum handlowego w Zabrzu. Właściciele tłumaczą, że obecne, zmieniające się warunki rynkowe zmusiły ich do ponownej analizy całego przedsięwzięcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IKEA nie zbuduje swojego centrum w Zabrzu
IKEA nie zbuduje swojego centrum w Zabrzu (Wikimedia Commons CC0)
WP

O sprawie poinformował portal zabrze.com.pl. IKEA chciała wybudować w mieście centrum średniej wielkości wraz z galerią, supermarketem, sklepami swojej sieci i innych marek z branży wyposażenia wnętrz. Otwarcie w sumie ok. 125 sklepów przy Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu zaplanowano na 2018 r. Tak się jednak nie stanie.

Czytaj też: Zamek w Puszczy Noteckiej nie będzie hotelem, a "małym, tajemniczym miasteczkiem". Dotarliśmy do projektanta budowli

Przyszli najemcy zostali poinformowani o odłożeniu budowy w specjalnym komunikacie. „Inwestycja IKEA Retail oraz IKEA Centres w Zabrzu (sklep IKEA oraz centrum handlowe) w planowanym wcześniej kształcie nie będzie realizowana. Powodem decyzji jest konieczność ponownego przeanalizowania inwestycji i dostosowania projektu do zmieniających się warunków rynkowych. Śląsk, jako region o dużym potencjale, pozostaje dla nas ważnym miejscem inwestycji” – czytamy w oświadczeniu spółki IKEA, cytowanym przez portal zabrze.com.pl.

WP

Zobacz też: Zamek w puszczy: "To jest gęsty las. Tej inwestycji jeszcze nie widać"

Są jednak - jak twierdzi zabrze.com.pl - i pozytywne korzyści całej sytuacji. Decyzja szwedzkiego giganta wywołała jeszcze większe zainteresowanie wśród najemców powierzchniami handlowymi w innych centrach handlowych Zabrza.

Czytaj też: Nowy obowiązek podatkowy dla pracujących za granicą. PIT trzeba będzie rozliczyć w Polsce

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP