Trwa ładowanie...
d3x4ld2
10-12-2015 10:52

IKEA: Sprzedaż w Polsce wzrosła o 12% r/r do 2,65 mld euro w r.fin. 2015

Warszawa, 10.12.2015 (ISBnews) - Wartość sprzedaży w polskich sklepach IKEA wyniosła 2,65 mld euro w roku finansowym 2015, obejmującym okres od 1 września 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r., co oznacza wzrost o 12% r/r, podała firma. 

d3x4ld2

Ogółem Grupa IKEA odnotowała w tym okresie 3,5 mld euro zysku netto, a całkowita sprzedaż wzrosła o 11,2% i wyniosła 31,9 mld euro, podano w komunikacie.

Sklepy IKEA odwiedziło w tym czasie 771 mln klientów. Obecnie Grupa IKEA posiada 328 sklepów w 28 krajach.

Grupa IKEA zanotowała rekordowy wzrost sprzedaży w Niemczech, najszybciej rozwijającym się rynkiem pozostają zaś Chiny. Otworzono również pierwszy sklep w Korei Południowej.

"To był bardzo dobry rok dla naszej firmy na wszystkich rynkach, gdzie obecna jest IKEA. W Polsce odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost sprzedaży i ponad 24 mln wizyt w naszych sklepach. Otworzyliśmy również nowy sklep w Bydgoszczy. Cieszę się, że coraz więcej Polaków wspólnie z nami spełnia swoje marzenia o pięknym, funkcjonalnym i wygodnym domu" powiedział CEO IKEA Retail w Polsce Evelyn Higler, cytowany w komunikacie.

d3x4ld2

"W zeszłym roku zrealizowaliśmy kilka ważnych przedsięwzięć w ramach strategii People & Planet Positive i mamy dalsze, ambitne plany rozwoju, które przyczynią się do pozytywnych zmian w środowisku i otaczającym nas społeczeństwie. Dzięki inwestycjom w odnawialne źródła energii już za kilka miesięcy osiągniemy w Polsce całkowitą niezależność energetyczną. Będziemy kolejnym krajem po Skandynawii, który osiągnie ten cel - to dla nas duże wyróżnienie" - dodał.

IKEA w Polsce posiada obecnie 9 sklepów. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. W 13 lokalizacjach w Polsce znajdują się tartaki i fabryki mebli oraz komponentów meblowych IKEA Industry, w których pracuje ok. 10 tys. osób.

(ISBnews)

d3x4ld2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4ld2