Trwa ładowanie...

Im dłużej oszczędzamy, tym więcej zarabiamy

Cierpliwi zostaną wynagrodzeni. To myśl, która powinna przyświecać wszystkim oszczędzającym, szczególnie jeśli chcą, by ich pieniądze gwarantowały pewny i atrakcyjny zysk w dłuższym okresie. Decydując się na lokatę długoterminową można liczyć nawet na 5,65% odsetek w skali roku.

Share
Im dłużej oszczędzamy, tym więcej zarabiamy
d1dwemw

Banki doceniają po pierwsze - klientów oszczędnych, a po drugie - klientów cierpliwych. Deponując swoje oszczędności w banku o ugruntowanej pozycji można mieć całkowitą pewność, że środki będą przede wszystkim bezpieczne, ale też - co najważniejsze - wzrośnie ich realna wartość.

Co to jest lokata długoterminowa?

Lokata długoterminowa to umowa z bankiem na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Bank w zamian za zdeponowanie w nim oszczędności, gwarantuje klientowi, że po upływie określonego czasu wypłaci mu całą kwotę wraz z określonymi w umowie odsetkami. Najbardziej korzystne dla klientów są lokaty ze stałym oprocentowaniem. Przykładem może tu być oferta Santander Consumer Banku, który w ramach lokaty 24-miesięcznej Direct+ gwarantuje stałe oprocentowanie w skali roku na poziomie aż 5,65%. To oznacza, że klient wybierający tę lokatę może liczyć na zysk w wysokości 5,65% od wpłaconej kwoty po pierwszym, a kolejne 5,65% po drugim roku utrzymania środków na lokacie.

Dla kogo lokata długoterminowa?

Lokata długoterminowa to najlepsza inwestycja dla osób, które nie chcą gromadzić środków na kontach oszczędnościowych albo chować je w sejfach, ale wolą by wartość pieniędzy efektywnie rosła. Zamiast ryzykować i inwestować w niepewne instrumenty np. grając na giełdzie, czy lokując środki w funduszach lub obcej walucie, liczą na stabilny i pewny wzrost swoich oszczędności. Gwarantem zysku na lokacie jest nie tylko sam bank, ale i Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia zwrot wszystkich środków do kwoty o równowartości 100.000 € zdeponowanych w jednym banku (czyli klient, który ma środki zdeponowane w dwóch bankach może liczyć na gwarancję do równowartości 200 000 euro itd.).

d1dwemw

Wypełnij formularz przez internet i załóż lokatę »* * Lokata, która zapewnia z góry znany i określony zysk jest korzystniejsza dla klienta, który chce dokładnie znać efekt takiej inwestycji, bo np. oszczędza w konkretnym celu. Lokaty o stałym oprocentowaniu gwarantują komfort i poczucie bezpieczeństwa finansowego oraz pewny zysk. Cierpliwość to cecha pożądana u klientów lokat długoterminowych. Wspomniana lokata 5,65% to oferta dla osób, które zgromadziły środki i mają możliwość ich długookresowego inwestowania, czyli wiedzą, że na wypłatę pieniędzy muszą czekać 24 miesiące. Dopełnienie tego warunku jest podstawą wypłaty odsetek.

Za lokatą przemawia także kwestia formalności. Założenie lokaty nie wymaga wielu czynności. Lokatę Direct+ można założyć telefonicznie, w wybranym oddziale banku, a nawet przez Internet. Dodatkowo z założeniem lokaty nie wiążą się żadne dodatkowe koszty i opłaty. Minimalna wpłata to 5.000 złotych, nie ma natomiast górnej granicy, na lokatę możemy wpłacić środki w dowolnej kwocie, pod warunkiem, że jest wyższa niż 5.000 zł. Takie wymagania sprawiają, że lokata to przystępna forma dla wielu oszczędzających.

Wybierając lokatę długoterminową, warto jeszcze zwrócić uwagę na działania Rady Polityki Pieniężnej, która w ostatnim czasie obniżyła po raz kolejny w tym roku stopy procentowe. Pozwala to sądzić, że kolejne miesiące też mogą przynieść obniżki, co na pewno wpłynie niekorzystnie na oferty bankowe. Dzisiejsza propozycja Santander Consumer Banku czyli 24-miesięczna lokata 5,65%, na tym tle jest bardzo atrakcyjna i odłożone dziś oszczędności na powyższej lokacie zapewnią zysk, który być może byłby niemożliwy do osiągnięcia tą drogą za kilka miesięcy.

Anna Kuliberda

d1dwemw

Podziel się opinią

Share
d1dwemw
d1dwemw