Trwa ładowanie...
d3un9r9
d3un9r9

IMC zwiększyła powierzchnię uprawy pszenicy o 40% i spodziewa się dobrych plonów

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - IMC przeprowadziła siew pszenicy ozimej na 11,9 tys. ha, czyli o 40% większym areale niż w poprzednim sezonie. Ze względu na korzystne warunki dla rozwoju roślin, spółka spodziewa się dobrych plonów, poinformował prezes Alex Lissitsa.
Share
d3un9r9

"W tym roku przeprowadziliśmy kampanię siewną na bardzo wysokim poziomie i zanotowaliśmy już pierwsze wzejścia pszenicy. Obecnie obserwujemy sprzyjające warunki atmosferyczne dla dalszego wzrostu i rozwoju roślin. Notujemy również odpowiednio wysoki poziom wilgotności w glebie. Dlatego oczekujemy dobrych plonów na całej uprawianej powierzchni i prognozujemy, że pszenica wejdzie w okres zimowy w optymalnej fazie swojego rozwoju" - powiedział Lissitsa, cytowany w komunikacie.

Prezes wyjaśnił również, że w 2014 r. IMC zwiększyła powierzchnię uprawy pszenicy ozimej głównie ze względu na stabilną i wysoką wydajność tego zboża osiąganą do tej pory przez spółkę. Wzrost udziału pszenicy w uprawach związany jest również z wysoką rentownością tej uprawy, nawet w warunkach światowej obniżki cen surowców rolnych w 2013 -2014 roku.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Obecnie grupa zarządza bankiem ziemi o powierzchni 136,7 tys. ha. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

(ISBnews)

d3un9r9

Podziel się opinią

Share
d3un9r9
d3un9r9