Trwa ładowanie...
d4k1kwc

Immofinanz przedstawi ofertę kupna 29% w CA Immobilien Anlagen

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Zarząd i rada nadzorcza Immofinanz zdecydowały o przedstawieniu oferty kupna 29% kapitału zakładowego w CA Immobilien Anlagen AG po cenie 18,50 euro za akcję, poinformowała firma.

Share
d4k1kwc

"Wielkość ta odzwierciedla ok. 28,7 mln akcji CA Immo. Cena zaoferowana za jedną akcję CA Immo wyniesie 18,50 euro i nie tylko jest równa poziomowi, jaki O1 Group Limited zapłaciła za 26% CA Immo, ale także około 6% lub 1 euro wyższa niż cena zamknięcia akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Wiedniu w piątek, 20 marca 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

"Wyrażaliśmy zainteresowanie tym mniejszym konkurentem w ubiegłym roku, kiedy UniCredit wyszedł z inwestycji w CA Immo i mogę tylko powtórzyć powody, jakie wtedy wymieniliśmy: CA Immo doskonale pasuje do Immofinanz w kontekście kluczowych rynków i klas aktywów, a nasze długoletnie doświadczenie w Europie Środkowej i Wschodnie pozwoli nam wesprzeć zarząd w realizacji planowanego rozwoju w tych krajach" - powiedział prezes Immofinanz Eduard Zehetner, cytowany w komunikacie.

Oferta Immofinanz przewiduje także możliwość sprzedaży udziałów w CA Immo przez O1, a także przez akcjonariuszy nie objętych częściową ofertą O1, podano.

d4k1kwc

W połowie marca CA Immo i O1 Group Limited ogłosiły ofertę zakupu 13,5% akcji Immofinanz po cenie 2,80 euro za akcję. Zarząd Immofinanz uznał tę cenę za zbyt niską w stosunku do wartości aktywów netto grupy i wyceny jej walorów na giełdzie.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od 7 maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)

d4k1kwc

Podziel się opinią

Share
d4k1kwc
d4k1kwc