Trwa ładowanie...
d1u1hhu

Impel IT łączy się z SI-Consulting, spółka liczy na podwojenie przychodów

Warszawa, 02.12.2014 (ISBnews) - Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował SI-Consulting, który powstał z połączenia firmy Impel IT z SI-Consulting S.A., poinformowali przedstawiciele spółki. Nowy podmiot ma aspiracje do bycia liderem w swojej branży i chce szybko podwoić 40-milionowe dziś przychody.

Share
d1u1hhu

"Od początku działalności skupialiśmy się na partnerstwie i rozwiązaniach SAP. Połączenie pozwoli nam zwiększyć swoje zaangażowanie w rozwój kompleksowego portfolio w zakresie rozwiązań mobilnych SAP, SAP Cloud oraz SAP HANA. Połączenie z Impel IT pozwoli nam uzupełnić ofertę o brakujące elementy z obszarów IT oraz zwiększyć skalę działania" - powiedział wiceprezes SI-Consulting Paweł Rytelewski, cytowany w komunikacie.

Wiceprezes liczy, że klienci odczują korzyści płynące z kompleksowej obsługi na wysokim poziomie, a SI-Consulting znacząco umocni swoją pozycję dostawcy usług i rozwiązań IT.

"W dalszym ciągu usługi związane z produktami SAP stanowić będą najważniejszy element naszego portfolio. Wierzymy, że staniemy się najważniejszym partnerem SAP. Od lat sukcesywnie zwiększamy swoje zaangażowanie w obsługę klientów spoza granic Polski. Po połączeniu będziemy intensyfikować także i te działania" - wskazał Rytelewski.

Spółka podkreśla, że połączenie doświadczeń, potencjałów i kompetencji obu podmiotów kreuje nowego gracza na rynku specjalizowanych usług IT. Nowym podmiotem kierować będą osoby zarządzające do tej pory łączącymi się podmiotami: Czesław Janus (do tej pory prezes Impel IT) oraz Paweł Rytelewski i Paweł Wala (współwłaściciele i zarządzający SI-Consulting S.A.).

d1u1hhu

"Konsolidacja Impel IT i SI-Consulting to konsekwencja wieloletniej, bardzo dobrej relacji. Obydwa zespoły nawiązały współpracę podczas wdrożenia systemu SAP w Grupie Impel, które zdobyło status największego w tej części Europy. Później również wielokrotnie kooperowały przy realizacji następnych projektów" - czytamy w komunikacie.

W ocenie spółki, zbudowane relacje przełożą się na rozwój w dziedzinie usług i technologii, a synergia pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów personalnych i kapitałowych.

"Do wczoraj Impel IT wspierała przede wszystkim grupę Impel w zakresie projektowania i rozwoju systemów informatycznych, dostaw i utrzymania sprzętu i rozwiązań serwerowych oraz rozwiązań sieciowych. Od teraz wzmacniamy sprzedaż naszych kompetencji na zewnątrz grupy. SI-Consulting w ciągu 8 lat swojej działalności pozyskała szereg klientów, m.in.:, Impel, Carlsberg, US-Pharmacia, Polfarmex, Polfa Tarchomin, Politechnika Warszawska, Mitsubishi, Toya, PCC Rokita, Suedzucker, Tauron, Ministerstwo Sprawiedliwości" - wyliczył prezes SI-Consulting Czesław Janus.

Prezes zapewnił, że po połączeniu spółka będzie dysponować kompletnymi kompetencjami z zakresu IT oraz zespołem zdolnym samodzielnie realizować najbardziej wymagające projekty wdrożeniowe.

d1u1hhu

"Zbudowaliśmy katalog kompleksowej usługi na najwyższym poziomie - począwszy od usług konsultingu SAP, poprzez programowanie, opiekę IT, usługi telekomunikacyjne, na usługach serwerowych kończąc. Dysponując kompletnymi rozwiązaniami, możemy swobodnie łączyć ofertę rozwiązań teleinformatycznych, infrastrukturalnych czy usług specjalizowanych. Naszą przewagą jest również zespół 150 osób, których kompetencje pozwolą realizować projekty, dla każdego wymagającego klienta" - podkreślił Janus.

Nowy podmiot funkcjonował będzie pod nazwą SI-Consulting Sp. z o o. Akcjonariat Grupy Impel wyniesie 51% udziałów, pozostałe 49% obejmą dotychczasowi akcjonariusze SI-Consulting SA.

"Wspólny wolumen obrotów połączonych spółek wynosi przeszło 40 mln zł. Plan rozwoju na najbliższe lata przewiduje podwojenie tej kwoty. W chwili obecnej spółka posiada lokalizacje we Wrocławiu (centrala), Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Warszawie" - wyliczono w materiale.

W ciągu najbliższego roku planowanie jest otwarcie biur poza granicami kraju w celu lepszego wsparcia sprzedaży i realizacji projektów zagranicznych.

d1u1hhu

"Decyzja o pozostawieniu nazwy SI-Consulting wynika z rozpoznawalności i pozycji rynkowej firmy. Doświadczenie i know-how w zakresie wdrażania, utrzymywania i rozwoju systemów SAP, poparte wieloma projektami zakończonymi sukcesem wdrożeniowym i referencjami, były bezwzględną przesłaną, aby utrzymać właśnie tę markę" - podsumował Janus.

Zespół SI-Consulting od 1998 roku świadczy pełen zakres usług związanych z wdrożeniem i utrzymaniem systemów SAP, od 2006 roku działa jako niezależny podmiot budując markę SI-Consulting.

Grupa Impel jest czołowym w Polsce dostawcą usług (m.in. porządkowo-czystościowych, ochrony mienia, usług finansowych) dla instytucji i przedsiębiorstw. Przychody ze sprzedaży za 2013 rok wyniosły 1,56 mld zł.

(ISBnews)

d1u1hhu

Podziel się opinią

Share
d1u1hhu
d1u1hhu