Trwa ładowanie...
d4fraa6
d4fraa6

Indeks cen mieszkań spadł w X o 0,7 proc. - Open Finance, Home Broker

07.11. Warszawa (PAP) - Indeks cen transakcyjnych mieszkań spadł w październiku o 0,65 proc. i kolejny raz odnotował najniższy poziom w swojej blisko czteroletniej historii -...
Share
d4fraa6

07.11. Warszawa (PAP) - Indeks cen transakcyjnych mieszkań spadł w październiku o 0,65 proc. i kolejny raz odnotował najniższy poziom w swojej blisko czteroletniej historii - wynika z raportu przygotowanego przez Open Finance i Home Broker. Zdaniem autorów badania, w kolejnych kilkunastu miesiącach kontynuowany będzie spadek cen mieszkań.

"Nasze dane odnośnie do liczby dokonywanych transakcji są zgodne z tym, co prezentują inne ośrodki analityczne, które także wskazują na utrzymywanie się poziomu sprzedaży mieszkań na względnie dobrym, stabilnym poziomie. Towarzyszy mu jednak spadek cen, który w sytuacji utrzymującej się wysokiej podaży nowych mieszkań należy uznać za zjawisko jak najbardziej naturalne" - napisano w komentarzu do badania.

"W połączeniu z dalszymi restrykcjami wprowadzanymi przez KNF, ograniczającymi zdolność kredytową (skądinąd w większości potrzebnymi), przypuszczam, że w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy ceny mieszkań mogą w dalszym ciągu systematycznie obniżać się" - dodano. (PAP)

nik/ ana/

d4fraa6

Podziel się opinią

Share
d4fraa6
d4fraa6