Trwa ładowanie...
d3ifyif

Indeks Cen Mieszkań w XI spadł o 4,1 proc. rdr - domy.pl

...

Share
d3ifyif

27.12. Warszawa (PAP) - Indeks Cen Mieszkań (ICM) spadł w listopadzie do 858,04 pkt., co oznacza roczny spadek o 4,1 proc. - podał portal nieruchomości domy.pl.

"Końcówka roku 2012 upływa pod znakiem niemal całkowitego zaniku popytu (nie licząc ostatnich transakcji kwalifikujących się do programu +Rodzina na Swoim+) i rosnącego zakłopotania właścicieli bezskutecznie wypatrujących nabywców na swoje lokale. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest dalszy spadek cen, który wyraża spadek wartości Indeksu Cen Mieszkań (ICM) portalu domy.pl. W listopadzie jego wartość spadła o ponad 2,4 pkt. do poziomu 858,04 pkt., co oznacza, że w skali ostatnich 12 miesięcy spadek wartości ICM sięgnął 36,9 pkt., tj. 4,1 proc." - napisano w raporcie.

"Dalszy spadek zanotował także Indeks Cen Mieszkań uwzględniający inflację (ICMi). W listopadzie jego wartość była niższa niż w październiku o 2,9 pkt. i wyniosła 668,8 pkt. W porównaniu z listopadem ub. roku spadek wartości ICMi wyniósł 58,8 pkt.. Oznacza to, że realnie spadek cen mieszkań na rynku wtórnym w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniósł 8 proc." - dodano.

ICM - wyraża łączną wartość względną średnich cen ofertowych mieszkań wystawionych do sprzedaży w portalach Grupy Melog.com obliczaną na podstawie średnich cen ofertowych w 10 największych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice) ważoną liczbą mieszkańców tych miast.

Bazową datą dla ICM jest wrzesień 2007 roku, a wartość bazowa wynosi 1000 punktów. (PAP)

fdu/ asa/

d3ifyif

Podziel się opinią

Share
d3ifyif
d3ifyif