Trwa ładowanie...
d4m2spk
indesit
01-10-2009 14:46

Indesit chce zwiększyć swój udział w rynku AGD w Polsce

1.10.Warszawa (PAP) - Indesit Company chce zwiększyć swój udział w rynku AGD w Polsce. Teraz wynosi on 11 proc. Spółka w najbliższych latach planuje dojść do maksymalnych mocy...

d4m2spk
d4m2spk

1.10.Warszawa (PAP) - Indesit Company chce zwiększyć swój udział w rynku AGD w Polsce. Teraz wynosi on 11 proc. Spółka w najbliższych latach planuje dojść do maksymalnych mocy produkcyjnych, które wynoszą w kraju 4 mln sztuk. Obecnie spółka Indesit produkuje w Polsce 2,7 mln sztuk sprzętu AGD.

"Nie osiągnęliśmy pełnych mocy produkcyjnych z dwóch powodów. Po pierwsze, w związku z kryzysem spadło zapotrzebowanie na sprzęt AGD. Dostosowaliśmy więc produkcję do zmniejszonego popytu. A po drugie - nasze zakłady w Radomsku są nowe, powstały w 2007 roku. Otwierając je przewidywaliśmy stopniowe dojście do docelowych mocy produkcyjnych" - poinformował na konferencji prasowej Andrea Merloni, wiceprezes Indesit Company Spa.

Spółka zamierza zwiększyć produkcję, gdy tylko rynek otrząśnie się po kryzysie. Indesit Company liczy, że uda mu się osiągnąć maksymalne moce produkcyjne w Polsce w ciągu najbliższych lat.

Indesit zajmuje w Polsce piąte miejsce wśród producentów AGD.

d4m2spk

"Nie jesteśmy usatysfakcjonowani. Ale sytuacja w Polsce jest ciekawa. Gdyby wyjąć Amikę, to pozostałe firmy mają mniej więcej podobną pozycję" - powiedział Merloni.

"Zamierzamy jednak wykorzystać nasz potencjał produkcyjny, by zwiększyć udział w polskim rynku" - dodał.

Obecnie udział ten, wolumenowo, wynosi 11 proc.

Z 2,7 mln sztuk sprzętu produkowanego w Polsce jedynie 400.000 sprzedawane jest na krajowym rynku, reszta jest eksportowana.

d4m2spk

"W wyniku spowolnienia gospodarczego poziom konsumpcji spadł mniej więcej do poziomu sprzed 10 lat. Wierzę, że odbicie nastąpi, ale będzie ono powolne. To nie jest kwestia miesięcy, ale raczej lat" - ocenia Andrea Merloni.

Jak poinformował wiceprezes, na skutek obecnego kryzysu nastąpił duży spadek sprzedaży we wszystkich krajach europejskich.

"Sprzedaż w Europie Wschodniej spadła bardziej niż w Europie Zachodniej. We Włoszech czy Anglii sprzedaż w szczytowych momentach spadła o 12-14 proc., a w Rosji czy na Ukrainie nawet o ok. 60 proc. W Polsce spadek był gdzieś w okolicach 18-20 proc." - powiedział Merloni.

Indesit Company produkuje rocznie 15 mln urządzeń. W 2008 roku sprzedaż firmy wyniosła 3,2 mld euro. Koncern posiada na świecie 17 fabryk i 24 biura handlowe. W Polsce ma cztery zakłady produkcyjne. (PAP)

morb/ ana/

d4m2spk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2spk