Trwa ładowanie...
d2ncof8

ING BSK nie wyklucza emisji kolejnej transzy obligacji w tym roku

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - ING Bank Śląski nie wyklucza, że w tym roku uplasuje kolejną transzę obligacji z programu o łącznej wartości 5 mld zł, poinformowała prezes Małgorzata Kołakowska.

Share
d2ncof8

"To jest dla nas sposób dywersyfikacji źródeł finansowania, bo cały czas podstawowym źródłem są depozyty naszych klientów. Mamy duży zapas, jeśli chodzi o finansowanie akcji kredytowej, ale nie wykluczamy, że wyjdziemy z kolejną transzą obligacji na rynek w tym roku" - powiedziała Kołakowska podczas konferencji prasowej.

"Ostatnio deklarowaliśmy, że chcemy emitować nie więcej niż 600 mln zł, więc byśmy się w takich kategoriach poruszali" - dodała.

W grudniu ub. roku bank wyemitował drugą serię pięcioletnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł w ramach programu emisji opiewającego na kwotę 5 mld zł, ustanowionego w listopadzie 2012 r.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 99,86 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d2ncof8

Podziel się opinią

Share
d2ncof8
d2ncof8