Trwa ładowanie...
d3w5zhm
16-12-2015 10:16

Innova Capital inwestuje w słoweńską grupę Trimo

Warszawa, 16.12.2015 (ISBnews) - Innova Capital podpisała wiążącą umowę nabycia 97,45% udziałów w Trimo d.d. i 44,9% udziałów w Trimo MSS, d.d., jak również całkowitego zadłużenia bankowego od 10 słoweńskich banków i innych instytucji kredytowych. Planowane zamknięcie transakcji nastąpi w I kw. 2016 roku, po tym, gdy zostaną spełnione formalne zatwierdzenia i warunki zawieszające, podała spółka.

Share
d3w5zhm

"Dzięki inwestycji w Grupę Trimo z siedzibą w Trebnje, Słowenia, Innova Capital zyskuje dostęp do bardzo atrakcyjnego europejskiego rynku kompletnych rozwiązań w zakresie budynków stalowych, dachów, fasad, jednostek modułowych i systemów dźwiękoszczelnych" - czytamy w komunikacie.

Grupa Trimo zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych rozwiązań dla budynków stalowych, systemów fasadowych, dachów, jednostek modułowych i systemów dźwiękoszczelnych. Jej unikalne i zastrzeżone rozwiązanie Qbiss One, po tym jak zostało zainstalowane m.in. na lotnisku Heathrow, w Centrum Produkcyjnym McLaren w Wielkiej Brytanii i w wielu salonach marki Porsche, jest coraz szerzej obecne w najbardziej wymagających zastosowaniach i rynkach.

Grupa prowadzi działalność w ponad 50 krajach, a jej skonsolidowane przychody w 2014 roku osiągnęły kwotę ok. 100 mln euro.

"W ciągu ostatnich 50 lat firma opracowała wiele innowacyjnych, wysokiej jakości produktów i rozwiązań cieszących się uznaniem wśród europejskich architektów oraz klientów końcowych. Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość wsparcia Trimo w jej dalszej ekspansji międzynarodowej. Szczególne nadzieje wiążemy z perspektywami stojącymi przed Qbiss. To jedyne w swoim rodzaju, oparte na zastrzeżonych prawach własności intelektualnej rozwiązanie z wielkim potencjałem, by stać się siłą napędzającą wzrost spółki w najbliższych latach" - powiedział dyrektor zarządzający Innova Capital Sebastian Teter, cytowany w komunikacie.

Inwestycja w Trimo jest pierwszą bezpośrednią inwestycją Innova Capital w Słowenii.

Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej Innova zainwestowała powyżej 600 mln euro w ponad 40 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

(ISBnews)

d3w5zhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w5zhm