Trwa ładowanie...
d49r4td

InPost chce zwiększyć wolumeny tak, aby pozwalały na wycenę ok. 0,5 mld zł

Warszawa, 13.12.2015 (ISBnews) - InPost obsłużył średnio 50 tys. przesyłek dziennie w tym tygodniu. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy chce rozwinąć biznes do wolumenów, które pozwolą na jego wycenę na poziomie ok. 400-500 mln zł, poinformował prezes Grupy Integer.pl, właściciela InPost Rafał Brzoska.

Share
d49r4td

"Zaledwie 6 miesięcy potrzebował InPost, by w segmencie przesyłek kurierskich osiągnąć wynik, na który konkurencyjne firmy pracowały wiele lat. Po tak krótkim czasie od wdrożenia usług kurierskich firma Rafała Brzoski - w tym tygodniu obsłużyła średnio 50 tysięcy przesyłek dziennie. To przekłada się na milion przesyłek miesięcznie i liczba ta wciąż rośnie" - czytamy w komunikacie.

"O sukcesie usługi kurierskiej świadczy fakt, że taki poziom wolumenów osiągany był w przeszłości przez konkurencyjne firmy po 11-12 latach działalności. Liczba dostarczanych przesyłek rośnie z tygodnia na tydzień. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy chcemy rozwinąć biznes do wolumenów, które pozwolą na jego wycenę na poziomie ok. 400-500 mln zł" - powiedział Brzoska, cytowany w komunikacie.

Aż 93% użytkowników usług kurierskich InPost ocenia je bardzo dobrze lub dobrze, podkreślono również.

d49r4td

"Wybierając opcję dostawy Allegro InPost klient ma prawo do bezpłatnej przesyłki zwrotnej, jeśli zdecyduje się odstąpić od umowy lub zechce wymienić zakupiony produkt. To jedyna tego typu oferta na rynku przesyłek kurierskich. Przesyłka standardowo dotrze do adresata w ciągu 1 dnia roboczego od nadania" - podano także.

InPost to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa. Zadebiutowała w październiku 2015 roku na GPW. Należy do grupy kapitałowej Integer.pl, również notowanej na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d49r4td

Podziel się opinią

Share
d49r4td
d49r4td