Trwa ładowanie...
d1h66sl
04-12-2015 10:28

InPost może dostarczyć o 40-50% więcej paczek w świątecznym szczycie zakupów

Warszawa, 04.12.2015 (ISBnews) - InPost przygotowuje swoją infrastrukturę kurierską na skokowy wzrost wolumenów dostarczanych paczek w okresie przedświątecznym. Spółka spodziewa się, że może dostarczyć nawet o około 40-50% paczek więcej niż w standardowych miesiącach, podał InPost.

d1h66sl
d1h66sl

Szczyt paczkowy to wzmożony okres nadań i doręczeń do odbiorców prywatnych, który rozpoczyna się w drugiej połowie listopada i trwa do samych świąt. To wtedy Polacy najczęściej decydują się na zakupy online, aby uniknąć kolejek w tradycyjnych sklepach. Firmy kurierskie to w tym okresie podstawowy serwis logistyczny.

"Okres przedświąteczny to dla nas czas wzmożonej pracy, bo Polacy pokochali zakupy w internecie. Jednak jak zawsze robimy wszystko, aby prezenty dotarły na czas do adresatów w wygodnej dla nich formie i w najkrótszym czasie, ponieważ InPost ma najwyższą terminowość dostawy w ciągu jednego dnia" - powiedział prezes InPostu Sebastian Anioł, cytowany w komunikacie.

Segment kurierski InPostu przygotowuje się na największe w ciągu roku obciążenie. W dziale obsługi klienta zatrudnienie w tym okresie wzrasta o około 14%. Na przyjęcie większej liczby paczek szykowane są także sortownie.

"Instalujemy m.in. dodatkowy automatyczny sorter paczek i rozbudowujemy linie sortujące. Dzięki temu przepustowość naszej sortowni wzrośnie do około 22 tysięcy paczek na godzinę. W zakresie transportu rozbudowujemy sieć połączeń kurierskich m.in. poprzez bezpośrednie połączenia pomiędzy największymi oddziałami"- powiedział Anioł.

d1h66sl

Dodatkowo, spółka planuje uruchomienie w tym okresie dodatkowych punktów odbioru, których ma być 200 w całej Polsce. Pojawią się także mobilne Paczkomaty, z których kurierzy będą bezpośrednio wydawać paczki odbiorcom.

InPost to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa. Zadebiutowała w październiku 2015 roku na GPW. Należy do grupy kapitałowej Integer.pl, również notowanej na warszawskiej giełdzie. InPost rozpoczął działalność kurierską w czerwcu tego roku.

(ISBnews)

d1h66sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h66sl