Trwa ładowanie...
d2m4x6u

InPost planuje 600 nowych Paczkomatów w Polsce w tym roku

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - InPost planuje powiększenie sieci Paczkomatów w Polsce o 600 urządzeń w tym roku i zwiększanie pojemności już istniejących maszyn. Spółka finalizuje negocjacje z inwestorem finansowym, który umożliwi rozwój Paczkomatów w kolejnych krajach, poinformował prezes Rafał Brzoska.

Share
d2m4x6u

"Paczkomaty InPost w Polsce obsłużyły niemal o 100% przesyłek więcej w 2014 roku, a dzięki strategicznej współpracy z Allegro oraz znacznemu wzrostowi wolumenów sieć zostanie powiększona o kolejnych 600 maszyn w 2015 roku, dodatkowo zwiększymy pojemność już działających" - powiedział Brzoska, cytowany w komunikacie.

W ubiegłym roku InPost równie dynamicznie rozwijał się na rynkach zagranicznych.

"W Czechach i na Słowacji spółka jest już rentowna, a w 2015 roku zakładamy osiągnięcie rentowności w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Rosji. Finalizujemy negocjacje z inwestorem finansowym, który umożliwi rozwój Paczkomatów InPost w kolejnych krajach" - dodał prezes.

d2m4x6u

W Polsce działa obecnie ponad 1100 Paczkomatów InPost, które będą systematycznie rozbudowywane, jeśli chodzi o pojemność. Wszystkie są wyposażone w czytniki kart płatniczych, część obsługuje też płatności zbliżeniowe - docelowo funkcjonalność ta będzie wprowadzona we wszystkich urządzeniach.

Na świecie funkcjonuje - w różnych modelach biznesowych - ponad 4000 Paczkomatów InPost. Budowa własnych sieci Paczkomatów na świecie jest realizowana przez spółkę easyPack we współpracy z funduszem PineBridge Investments i obejmuje uruchomienie 12-16 tys. maszyn w Europie do końca 2016 roku.

Do końca 2015 spółka planuje uruchomić 800 Paczkomatów we Włoszech, a także około 900 maszyn we Francji.

Spółka poinformowała, że ze względu na sytuacje polityczną wstrzymała rozwój sieci na Ukrainie poza Kijowem.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 604 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2m4x6u

Podziel się opinią

Share
d2m4x6u
d2m4x6u