Trwa ładowanie...

InPost pod rękę z Żabką. W sklepach odbierzesz paczki

W 250 Żabkach i Freshmarketach ruszają test nowej usługi. W sklepach odebrać będzie można paczki nadane przez InPost - informują wiadomoscihandlowe.pl. Serwis dodaje, że w sklepach będzie można także nadać przesyłkę kurierską.

Share
InPost pod rękę z Żabką. W sklepach odbierzesz paczki
Fot: materiały prasowe
d3xv5ew

W 250 Żabkach i Freshmarketach ruszają testy nowej usługi. W sklepach odebrać i nadać będzie można paczki nadane przez InPost - informują wiadomoscihandlowe.pl.

Testy są prowadzone w Warszawie i jej okolicznych sklepach. Przy wejściu pojawiły się plakaty z napisem "Tutaj odbierzesz i nadasz paczkę!". Jako partnera logistycznego wymieniono firmę InPost. Jak piszą wiadomoscihandlowe.pl, w fazie testowej usługa zawitać ma do 169 sklepów sieci Żabka oraz 81 Freshmarketów. Obie marki handlowe należą do tej samej spółki - Żabka Polska.

d3xv5ew

Jak ma wyglądać wysyłka paczek? Najpierw przesyłkę trzeba zarejestrować na stronie Paczkomatów (to marka InPostu), opłacić i wydrukować etykietę. Z kolei chcąc odebrać paczkę, trzeba będzie wskazać sklep, w którym odbierzemy przesyłkę. Później wystarczy udać się do niego z hasłem, które klienci otrzymają sms-em.

Według serwisu możliwe będzie awizowanie przesyłek do Żabek i Freshmarketów. Jeśli zamówimy paczkę do domu, ale kurier nas nie zastanie, wówczas odebrać przesyłkę będziemy mogli w sklepie.

Pomysł nie jest nowy, ale ciekawa może być jego skala. Dotąd Żabka współpracowała bowiem z niewielką firmą kurierską Tba Express. Z kolei InPost dostarczał dotąd paczki siecią kiosków Ruch. Ta współpraca została jednak już zakończona.

Informacja o nawiązaniu nowej współpracy przychodzi w niezbyt ciekawym momencie. InPost ma spore problemy finansowe, w rok akcje straciły ponad 70 proc. na wartości, a ich kurs spadł z 25 do 7 zł. Jednocześnie w lipcu ogłoszono koniec dostarczania listów. Firma zrezygnowała w ten sposób z walki o kontrakty z administracją rządową. Chodzi m.in. o przesyłki sądowe.

d3xv5ew

Na dodatek InPost w niezbyt elegancki sposób pozbył się ponad 1200 pracowników spółki-córki Bezpieczny List. To właśnie ona była odpowiedzialna za przesyłki listowe. Firmę na chwilę przed wypłatą pensji pracownikom sprzedano za 10 tys. zł nieznanemu podmiotowi Tenes One. Nowy właściciel wynagrodzeń nie wypłaca. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Z kolei Żabka została wystawiona na sprzedaż. Wśród zainteresowanych spółką jest m.in. Eurocash. Pomysł na połączenie sklepów typu convenience ze sklepami internetowymi, a pośrednio więc z dostawcami paczek, miał kilka lat temu Mariusz Świtalski. To biznesmen, który zakładał Żabkę, ale od lat nie jest już jej właścicielem.

d3xv5ew

Podziel się opinią

Share
d3xv5ew
d3xv5ew