Trwa ładowanie...
d1px5ds

InPost wchodzi na rynek przesyłek kurierskich

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - InPost rozpoczyna działalność na rynku przesyłek kurierskich. Spółka będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, podał Integer.pl, właściciel InPostu.

Share
d1px5ds

"Nowa oferta - w połączeniu z Paczkomatami InPost i szeroką siecią obejmującą ponad 8300 placówek pocztowych - będzie jedyną w Polsce zapewniającą kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych krajowych oraz międzynarodowych. Wprowadzenie nowej usługi umożliwi rozszerzenie współpracy z największą polską platformą handlową Allegro oraz innymi znaczącymi podmiotami e-commerce w Europie i na świecie" - czytamy w komunikacie.

Usługi kurierskie InPost obejmują dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów InPost.

"Przyszłością rynku jest oferowanie pełnego zakresu usług na każdym etapie łańcucha logistycznego dostaw przesyłek - a dziś żaden operator w Polsce poza nami nie ma pod jednym dachem usług pocztowych, kurierskich, finansowych i paczkomatowych. Jesteśmy w stanie zapewnić każdy element łańcucha dostaw na poziomie operacyjnym pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dzięki sprawdzonej infrastrukturze i doświadczonej załodze zapewniamy sprawną i terminową logistykę dostaw dużej liczby przesyłek nawet w tak gorącym okresie, jak sezon przedświąteczny" - powiedział prezes Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

d1px5ds

Dodał, że według statystyk spółki, same Paczkomaty InPost w 2014 roku obsłużyły o 90% paczek więcej licząc rok do roku.

"Jestem przekonany, że zintegrowana oferta naszych usług - wzbogacona o usługi kurierskie - pozwoli na jeszcze szybszy rozwój grupy Integer.pl" - podkreślił Brzoska.

W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w sortowni, która obsługuje do 1,2 mln przesyłek dziennie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds