Trwa ładowanie...
d2gjrit

InPost zawarł dwuletnią umowę o współpracy z PGP o wartości 200 mln zł

19.12. Warszawa (PAP) - InPost, spółka z grupy Integer, podpisał dwuletnią umowę o współpracy z Polską Grupą Pocztową, która ma przynieść spółce 100 mln zł przychodów rocznie -...

d2gjrit
d2gjrit

19.12. Warszawa (PAP) - InPost, spółka z grupy Integer, podpisał dwuletnią umowę o współpracy z Polską Grupą Pocztową, która ma przynieść spółce 100 mln zł przychodów rocznie - poinformował Integer w komunikacie. Kontrakt reguluje zasady udostępniania potencjału organizacyjnego i osobowego InPostu na rzecz PGP.

Umowa o współpracy została zawarta w związku z pozyskaniem przez Polską Grupę Pocztową kontraktu na świadczenie usług pocztowych na rzecz jednostek organizacyjnych sądownictwa powszechnego i prokuratury.

Pod koniec listopada został rozstrzygnięty przetarg na świadczenie usług pocztowych dla sądów i prokuratur w latach 2014-2015. Dwie oferty Polskiej Grupy Pocztowej, której przejęcie planuje grupa Integer, o wartości łącznej 497 mln zł brutto zostały wybrane jako najkorzystniejsze w tym postępowaniu.

W lipcu 2013 r. grupa Integer poinformowała o złożeniu do UOKiK wniosku o przejęcie kontroli nad PGP.

We wrześniowym wywiadzie dla PAP prezes Integera Rafał Brzoska poinformował, że złożenie wniosków ma charakter wyprzedzający, zaś ostateczna decyzja w sprawie przejęcia PGP zapadnie w I kwartale 2014 roku. (PAP)

mj/ ana/

d2gjrit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gjrit