Trwa ładowanie...
d1oesey

Integer.pl rozważa m.in. emisję obligacji zamiennych na akcje, by pozyskać środki na inwestycje

31.01. Warszawa (PAP) - Integer.pl może wyemitować obligacje zamienne na akcje w celu pozyskania środków na rozwój sieci paczkomatów lub będzie się starać o dodatkowych inwestorów...

d1oesey
d1oesey

31.01. Warszawa (PAP) - Integer.pl może wyemitować obligacje zamienne na akcje w celu pozyskania środków na rozwój sieci paczkomatów lub będzie się starać o dodatkowych inwestorów zewnętrznych dla spółki zależnej esayPack lub innego podmiotu z grupy - podała spółka w komunikacie.

Spółka szacuje planowane inwestycje w rozwój sieci paczkomatów na ok. 150 mln euro. Zarząd zdecydował w piątek o nawiązaniu współpracy z potencjalnymi doradcami finansowymi, którzy mieliby obsługiwać proces pozyskania kapitału.

"Zarząd emitenta planuje, iż ewentualny proces pozyskania kapitału może nastąpić w szczególności poprzez emisję obligacji zamiennych na akcje emitenta lub pozyskanie dodatkowych inwestorów zewnętrznych dla spółki zależnej emitenta esayPack (...) bądź dla innej spółki zależnej emitenta" - napisano w raporcie.

O planowanych inwestycjach informował PAP wcześniej, w piątek, prezes spółki Rafał Brzoska. Mówił w wywiadzie, że grupa Integer w lutym rozpocznie rozmowy ws. pozyskania kolejnego partnera dla projektu easyPack, a wartość dodatkowego finansowania będzie się zawierać w widełkach 50-150 mln euro. (PAP)

morb/ jtt/

d1oesey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oesey