Trwa ładowanie...
d2d2lyd

Integer.pl zdecydował o wycofaniu się z działalności paczkomatowej w Rosji

Warszawa, 28.11.2016 (ISBnews) - Integer.pl zdecydował o wycofaniu się z działalności paczkomatowej na terenie Rosji, podała spółka
Share
d2d2lyd

"Po dokonaniu analizy dostępnych opcji strategicznych, zarząd emitenta podjął decyzję o wycofaniu się przez emitenta z działalności paczkomatowej na terenie Rosji, prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej emitenta - Easy Pack Russia LLC" - czytamy w komunikacie.

Według emitenta wycofanie z działalności paczkomatowej w Rosji zostanie przeprowadzone w drodze likwidacji (zamknięcia) spółki, a proces wyjścia zostanie zakończony, według szacunków emitenta, w terminie do końca marca 2017 roku, podano również.

"Emitent szacuje, że koszty związane z zakończeniem działalności paczkomatowej w Rosji wyniosą około 5 mln złotych i obciążą skonsolidowany wynik finansowy emitenta. Decyzja emitenta umotywowana jest niedostatecznymi perspektywami rozwoju biznesu bez znaczącego zwiększenia ilości paczkomatów w Rosji" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d2d2lyd

Podziel się opinią

Share
d2d2lyd
d2d2lyd