Trwa ładowanie...
dw5uste

Integer pozyska ok. 222 mln zł z prywatnej oferty akcji

17.04. Warszawa (PAP) - Integer pozyska ok. 222 mln zł z prywatnej oferty akcji skierowanej do polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych - podała spółka w...

Share
dw5uste

17.04. Warszawa (PAP) - IntegerInteger (Zobacz notowania spółki ») pozyska ok. 222 mln zł z prywatnej oferty akcji skierowanej do polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych - podała spółka w komunikacie.

W komunikacie podano, że popyt przekroczył maksymalny rozmiar transakcji. W celu przeprowadzenia oferty akcji, kontrolowana przez Rafała Brzoskę spółka A&R Investments sprzedała 888.862 akcji IntegeraIntegera.

Wpływy, które A&R Investments pozyskała z oferty, zostaną przeznaczone na objęcie przez nią 888.862 akcji nowej emisji serii L IntegeraIntegera.

Globalnym koordynatorem i jedynym prowadzącym księgę popytu w ramach oferty jest Wood & Co. Financial Services.

dw5uste

Prezes IntegeraIntegera Rafał Brzoska informował, że po przeprowadzeniu całej transakcji, jego udziały w kapitale zakładowym i głosach na WZ IntegeraIntegera nie ulegną zmianie.

Rafał Brzoska, poprzez A&R Investments, ma obecnie 2.303.419 akcji IntegeraIntegera, które stanowią 33,5 proc. udziałów w kapitale i głosów na jego WZ.

W czerwcu 2013 roku IntegerInteger, z podobnej prywatnej emisji akcji, kierowanej do polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, pozyskał kwotę ok. 147 mln zł.

Zarówno emisja ubiegłoroczna, jak i tegoroczna wynikają z potrzeb kapitałowych IntegeraIntegera związanych ze sfinansowaniem ekspansji easyPack polegającej na rozwoju sieci paczkomatów w Polsce i za granicą. (PAP)

kam/ asa/

dw5uste
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw5uste
dw5uste