Trwa ładowanie...
d2ndzg1

Inter Cars

Najnowsze informacje
Stuff Materiały Prasowe
Źródło: Stuff Materiały Prasowe

Polski dystrybutor samochodowych części zamiennych stanowiący największą tego typu spółkę obecną na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. W 2017 roku zasięg działalności spółki objął 16 krajów. Jednym z założycieli przedsiębiorstwa jest Krzysztof Oleksowicz.

Historia

Historia spółki Inter Cars rozpoczęła się w 1990 roku, gdy założyli ją Krzysztof Oleksowicz, Andrzej Oliszewski i Piotr Oleksowicz. Początkowo Inter Cars działał jako punkt sprzedaży części samochodowych w Warszawie, a po dwóch latach funkcjonowania właściciele otworzyli w stolicy drugą placówkę. W 1996 roku powstał pierwszy magazyn centralny, a firma zdobyła pozycję lidera branży na polskim rynku.

W ramach dalszego rozwoju przedsiębiorstwa Inter Cars objęło patronatem sieć warsztatów Q-Service i przystąpiło do międzynarodowego zrzeszenia ATR grupującego dystrybutorów części zamiennych. W 1999 roku firma zmieniła status prawny na spółkę akcyjną, a w 2000 roku uruchomiła katalog elektroniczny.

Debiut Inter Cars SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miał miejsce w 2004 roku, natomiast rok później spółka zdobyła monopol na sprzedaż motocykli Triumph na terenie Polski. W 2008 roku połączono Inter Cars z dotychczasowym konkurentem rynkowym, spółką JC Auto. Przedsiębiorstwo Inter Cars osiągnęło 3 mld przychodu w 2012 roku.

Działalność

Inter Cars SA zajmuje się przede wszystkim dystrybucją części do aut osobowych i pojazdów użytkowych, w ofercie posiada też części motocyklowe i do skuterów. Grupa Inter Cars zarządza również warsztatami samochodowymi, a w ramach projektu Inter Motors prowadzi sprzedaż motocykli Triumph oraz Ducatii.

Główna siedziba Inter Cars mieści się w Warszawie.

Struktura

Pod koniec 2016 roku do Grupy Kapitałowej Inter Cars należało 30 spółek zależnych, 240 filii krajowych oraz 241 filii zagranicznych. Wśród spółek bezpośrednio zależnych znalazły się m.in.:

  • Q-service,
  • Inter Cars Ukraine,
  • IC Development & Finance,
  • Armatus,
  • Inter Cars Lietuva (Wilno),
  • Inter Cars Italia (Mediolan),
  • Inter Cars Cyprus Limited (Nikozja),
  • Cleverlog-Autoteile GmbH (Berlin).

W ramach Inter Cars działa wiele marek, w tym warsztaty Q-Service i Perfect Service, serwisy Flota Motointegrator, ILS, Intermeko i Motointegracja, a także sieci Feber i Lauber. Spółka oferuje produkty ponad tysiąca dostawców.

Zarząd

W maju 2017 roku na czele zarządu Inter Cars stanął Maciej Oleksowicz, syn założyciela firmy i jednego z członków zarządu Krzysztofa Oleksowicza. Do kierownictwa spółki należą też Robert Kierzek, Krzysztof Soszyński, Wojciech Twaróg, Piotr Zamora i Tomáš Kaštil.

Giełda

Notowania Inter Cars można śledzić na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 roku. Kapitalizacja Inter Cars SA w 2017 roku osiągnęła wartość powyżej 4 mld zł.

d2ndzg1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ndzg1
d2ndzg1
d2ndzg1