Trwa ładowanie...

Internet z pomnika Jezusa w Świebodzinie. W koronie ukrytych jest kilkanaście komercyjnych anten

Olbrzymia figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie to nie tylko miejsce kultu religijnego. Pomnik - według doniesień dziennikarzy Fakt - ma też być gigantyczną stacją sygnału internetowego. W koronie Jezusa ponoć ukryte zostały liczne anteny.

Share
Internet z pomnika Jezusa w Świebodzinie. W koronie ukrytych jest kilkanaście komercyjnych antenŹródło: East News, fot: Tomasz Kawka
d18ong2

36 metrów ma jeden z najbardziej znanych polskich pomników. Sam Jezus ze Świebodzina w województwie Lubuskim ma 33 metry. Jego pozłacana korona to dodatkowe 3 metry.

Jak się okazuje, pomnik musi na siebie zarabiać, więc… w koronie zostały zamontowane liczne anteny nadawcze.

Jak ustalili dziennikarze serwisu Fakt, to anteny do przesyłania sygnału internetowego. Eksperci, z którymi dziennik się konsultował, nie mają wątpliwości, że to najlepszy punkt w okolicy na taką instalację. Wysokość pomnika daje spory zasięg. W efekcie okoliczne firmy i mieszkańcy mają dostęp do szybkiej sieci.

d18ong2

Jak informuje Fakt, anteny miały być pomysłem proboszcza.

Zdradził to jeden z pracowników lokalnej firmy dostarczającej internet. - Chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii - przyznała osoba z firmy. Ale… jednocześnie sygnał trafia do pozostałych klientów. Przedstawiciele firmy tłumaczą się, że wszystko odbywa się legalnie. Szczegóły umowy zostały jednak tajemnicą.

Parafia, która opiekuje się pomnikiem, nie komentuje sprawy. Proboszcz w rozmowie z dziennikarzem serwisu przekonywał, że nie ma mowy o żadnym dodatkowym wynajmie. Przedstawiciele parafii z kolei twierdzili, że nic nie wiedzą o antenach. Ich obecność potwierdzają jednak zdjęcia z drona.

d18ong2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18ong2
d18ong2