Trwa ładowanie...
d2cwctp

Investors TFI celuje w 3 mld zł w funduszach detalicznych, myśli o GPW

Warszawa, 22.06.2015 (ISBnews) - Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, po wyjściu DI Investors z Investors Holding, zamierza rosnąć organicznie i uwzględnia debiut na warszawskiej giełdzie jako scenariusz rozwoju, poinformował prezes Investors TFI Zbigniew Wójtowicz. Obecne zawirowania na giełdach rozpatruje jako naturalną korektę wcześniejszych dynamicznych wzrostów.

Share
d2cwctp

"Operacja wykupu menedżerskiego domu maklerskiego, który dotychczas działał w ramach Investors Holding, jest neutralna dla Investors TFI. Będziemy kontynuować wzrost organiczny oparty na solidnej pracy nad produktami, jakości zarządzania oraz naszych wynikach. Musimy wyróżniać się na rynku takimi atutami jako w pełni niezależne TFI, nie związane z żadną grupą bankową" - powiedział Wójtowicz w rozmowie z ISBnews.

Wskazał, że Investors TFI będzie współpracował biznesowo z domem maklerskim, który dotychczas działał w grupie Investors.

"Chcemy korzystać z wartości, jaką dają zatrudnieni tam analitycy. Z drugiej strony, biuro będzie nadal dystrybuować nasze produkty. Współpraca w dalszym ciągu będzie opierała się na zasadach czysto rynkowych" - zaznaczył prezes Investors TFI.

d2cwctp

Ocenił, że wzrost aktywów zarządzanych przez Investors TFI w ostatnich latach to efekt dobrych wyników wypracowywanych przez fundusze. Napływ nowych środków jest z kolei dobrym prognostykiem na przyszłość.

"Nasze kluczowe fundusze są stale w czołówce rynkowej. Obecnie dysponujemy 3,7 mld zł aktywów, z czego 2,3 mld w funduszach detalicznych, a pozostałe to produkty tworzone pod potrzeby konkretnych klientów. Mamy kompetencje, by zarządzać o wiele wyższymi aktywami. Póki co, chcemy zwiększyć wartość aktywów w funduszach detalicznych do 3 mld zł. Od początku tego roku do końca maja pozyskaliśmy netto 350 mln zł" - powiedział Wójtowicz.

W jego ocenie, po 5 miesiącach tego roku do funduszy akcyjnych, mieszanych i absolutnej stopy zwrotu Investors wpłynęło więcej środków od klientów niż w całym ubiegłym roku.

"Główną niejasnością dla klientów jest obecnie kwestia tego, co będzie działo się na rynku obligacji. Dotychczas warunki były bardzo sprzyjające - produkt kojarzony z bardzo niskim ryzykiem przynosił relatywnie wysokie stopy zwrotu. Teraz sytuacja zaczyna się zmieniać i dlatego inwestorzy coraz częściej interesują się funduszami akcyjnymi. Zakładamy, że ostatnie wydarzenia na giełdach może nieco studzą zapał, ale zainteresowanie tym typem funduszy będzie się utrzymywać. Tym bardziej, że aktualną sytuację na rynkach akcji traktujemy jako korektę" - stwierdził prezes Investors TFI.

d2cwctp

Wskazał, że w Europie widać determinację do osłabienia waluty, jak wcześniej w Japonii. Wywołało to dynamiczne wzrosty na początku roku i "pewna korekta" w jego ocenie jest naturalna.

"Jesteśmy firmą inwestycyjną, więc nasze wyniki podlegają stałej weryfikacji rynkowej. Dlatego giełda jest jednym ze naturalnych scenariuszy rozwoju dla Investors TFI" - podsumował Wójtowicz.

Investors TFI jest jednym z niezależnych towarzystw inwestycyjnych działających na polskim rynku. Cztery lata temu przejęło DWS Polska.

Sebastian Gawłowski

d2cwctp

Podziel się opinią

Share
d2cwctp
d2cwctp