Trwa ładowanie...
d19yhn6

Inwestorzy czekają w tym tygodniu na decyzję FOMC ws. stóp procentowych

Warszawa, 25.07.2016 (ISBnews/ MM Prime TFI) - Nowy tydzień rozpoczął się od dynamicznej aprecjacji dolara, ale europejska waluta szybko zdołała odrobić straty. Ostatni tydzień lipca na rynkach finansowych będzie naprawdę gorący. Inwestorzy skupią się na obradach FOMC, który podejmie decyzje w sprawie stóp procentowych.

Share
d19yhn6

W poniedziałek euro nieznacznie zyskuje względem złotego. W ubiegłym tygodniu wsparcie na poziomie 4,35 okazało się zbyt solidną barierą, toteż bardziej prawdopodobne wydają się dalsze ruchy w kierunku północnym. Najbliższym oporem jest poziom 4,371.

Dzisiejsza świeca przypomina tę z formacji młota. Jeżeli sytuacja nie ulegnie diametralnej zmianie, a najbliższe dni przyniosą dalsze wzrosty, to będzie można oczekiwać realizacji tegoż układu technicznego. Najbliższym oporem jest poziom 1,1026, natomiast wsparcie stanowią ostatnie minima w okolicach 1,095.

W przypadku realizacji formacji młota, nie można wykluczyć powrotu eurodolara w okolice 1,11. Warto pamiętać, że analiza techniczna może stracić na znaczeniu w momencie decyzji FOMC, jeśli ta jakkolwiek okaże się zaskakująca.
Na USD/PLN dzisiejsze kwotowanie zostało rozpoczęte od długiej, białej świecy. Następnie złoty szybko odrobił straty. Od początku lipca mamy konsolidację o górnej granicy 4,0 i dolnej 3,95. Ostatnio byliśmy świadkami nieudanej próby przełamania wsparcia 3,95. W związku z tym, w kolejnych dniach dalsze ruchy w kierunku poziomu 4,0 nie byłyby zaskoczeniem.
Rynek oczekuje, że członkowie FOMC na posiedzeniu w tym tygodniu nie dokonają żadnych korekt w obecnej polityce monetarnej, podobnie jak ostatnio przedstawiciele Banku Anglii oraz EBC. Mimo wszystko, Fed jest postrzegany przez rynek jako najbardziej jastrzębi bank centralny. W związku z tym, inwestorzy skupią się na konferencji z udziałem Janet Yellen, aby dowiedzieć się, czy to przekonanie nadal będzie miało swoje uzasadnienie.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na najnowsze dane makroekonomiczne. W Stanach, odbędzie się publikacja wzrostu PKB w drugim kwartale 2016 roku oraz dynamiki na dobra trwałego użytku. Co więcej, inwestorzy poznają indeksy Conference Board, Chicago PMI, a także indeks Fed z Richmond. W strefie euro odbędzie się publikacja stopy bezrobocia oraz indeksów zaufania. Na uwagę zasługuje także odczyt niemieckiego indeksu Ifo. Inwestorzy poznają również polską stopę bezrobocia za czerwiec.

Łukasz Rozbicki

MM Prime TFI

(ISBnews/ MM Prime TFI)

d19yhn6

Podziel się opinią

Share
d19yhn6
d19yhn6